Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2021, 00:01

V čom LG predbehlo celý svet a prečo skončilo? Prečítajte si ich príbeh

  • Ako vznikol názov LG? V čom LG predbehlo Apple?
  • Prečo ich opustilo šťastie?
  • Prečítajte si ďalší článok zo seriálu História firiem.

V minulých častiach nášho seriálu História firiem sme sa pozreli na históriu značiek HTC, Samsung, Motorola, Nokia, Sony, AppleAtariOnePlus a BlackBerry

Za minulý rok predala firma LG Electronics približne 23 miliónov telefónov. Na porovnanie, jej krajan Samsung ich predal 256 miliónov. Kde nastala chyba a prečo tohto výrobcu opustilo šťastie?

LG patrilo k lídrom a jedným z najväčších inovátorov ešte pred pár rokmi. Aktuálne je z neho oficiálne prvá známa značka smartfónov, ktorá sa sťahuje z trhu. Treba len spresniť, že LG ako také nekončí.

Firma aj naďalej vyrába špičkové televízory, displeje a najrôznejšie elektrospotrebiče. Z hry je vonku len jej mobilná divízia, ktorá podľa Reuters už viac ako päť rokov po sebe nevykázala zisk.

Spoločnosť LG sa sformova la v roku 1947 v Južnej Kórei. Vtedy sa však ešte volala Lucky Chemical a jej hlavou bol podnikateľ Koo In-Hwoi, ktorý sa venoval aj vydávaniu novín.

Po počiatočných neúspechoch s obchodovaním založil s príbuznými práve Lucky Chemical a pod názvom Lucky Cream predstavili prvý kórejský kozmetický produkt, teda krém s názvom Lucky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 86% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.