Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2020, 00:01

Zabijaka vlajkových lodí opustil spoluzakladateľ. Ako sa firma dostala na vrchol?

  • Úspešnú spoločnosť OnePlus tento týždeň opustil spoluzakladateľ Carl Pei.
  • Prečítajte si odvážny príbeh dvoch mladých mužov, ktorí vybudovali výraznú svetovú značku.
Zabijaka vlajkových lodí opustil spoluzakladateľ. Ako sa firma dostala na vrchol?
Zdroj: OnePlus

V minulých častiach nášho seriálu História firiem sme sa pozreli na históriu značiek HTC, Samsung, Motorola, Nokia, Sony, Apple a Atari.

Písal sa rok 2013 a svet urgentne nepotreboval ďalšieho výrobcu smartfónov. Tých už bolo naozaj dosť. iPhone bol vtedy na trhu viac ako šesť rokov a značky sa mu snažili vyrovnať kvalitou i používateľským  prostredím.

Dvaja ambiciózni ľudia si však všimli, že napriek širokej ponuke si používateľ môže voliť len medzi drahými špičkovými telefónmi a, naopak, lacnými ťažkopádnejšími smartfónmi. Chýbala tu kvalitná zlatá stredná
cesta. Predstavovali ju napríklad Nexusy od Googlu, no tie neboli veľmi rozšírené a všade dostupné.

Títo dvaja ľudia pracovali pre čínsku firmu Oppo, ktorá tiež vyrábala telefóny. Oni sami však používali iPhony a obdivovali ich jednoduchosť používateľského prostredia a dobre fungujúci hardvér so softvérom, ktoré tento telefón pred rokmi preslávili. 

Volali sa Carl Pei a Pete Lau, ktorý bol dokonca viceprezidentom Oppo. Spojil ich však nový sen. Chceli vytvoriť skvelé produkty za naozaj rozumné ceny. 

Systém pozvánok

Úspech mladého startupu je však trochu odlišný od ostatných výrobcov. Naskočili rovno na vlnu smartfónov bez predošlých dlhoročných skúseností s predajom telefónov a v mori Samsungu, HTC, Sony a Applu sa potrebovali zviditeľniť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk