Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2020, 00:01

Najlepšie riešenie v najhorších časoch. Applu sa podaril skvelý ťah

  • Dva výrazné modely, jeden týždeň. Čo presne Apple vychytal?
  • Čínsky telefón vystrelil svoje sumy vyššie, americký výrobca sa výnimočne drží pri zemi.
  • Koronavírus a neisté časy významne ovplyvňujú nákupné správanie.
Najlepšie riešenie v najhorších časoch. Applu sa podaril skvelý ťah
Zdroj: TASR

Týždeň, kedy sa situácia nečakane zvrtla. Aj tak by sme mohli pomenovať uplynulých sedem dní. V priebehu relatívne krátkej doby sme totiž spoznali dva výrazné modely. Jeden je od amerického výrobcu Apple a druhý od čínskeho výrobcu telefónov OnePlus

Apple predstavovať netreba. Je známy svojimi špičkovými a tiež drahými produktami. Práve tento týždeň však do jeho portfólia pripadol nový iPhone SE 2020, ktorý uspokojuje dopyt po veľmi dobrej cene a kombinuje naozaj skvelé špecifikácie. Ochvíľu sa k nemu dostaneme. 

​Výrobca OnePlus je v našich končinách menej známy. Medzi fanúšikmi smartfónov je to však už legenda. Tohto čínskeho výrobcu kedysi nazývali "zabijak vlajkových lodí". Bol to totiž telefón, ktorý obsahoval špecifikácie vlajkových lodí za mimoriadne lákavú cenu. Množstvo ľudí ho skutočne aj uprednostnilo.

Tajomné pozvánky

Na začiatku im pomohol aj jeden zaujímavý fakt. Ich smartfóny ste mohli získať len cez pozvánky. Teda ich kúpu ste mohli vykonať až vtedy, ak vlastnil váš kamárát tento smartfón a mohol tak aj vás "pozvať na nákup". Pozvánku ste mohli získať aj inak, no v každom prípade bolo potrebné ju nejako získať, vyhrať či kúpiť.

Vytvorili si okolo seba niečo výnimočné a malo to veľký vplyv aj na publicitu. Po týchto pozvánkach bol poriadny dopyt. Neskôr sa však tento systém zastavil a smartfóny ste si mohli kúpiť aj bez takýchto "zaujímavých opletačiek". OnePlus sa tým zároveň spočiatku snažilo riadiť predaj, aby zvládlo obslúžiť všetkých záujemcov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.