Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2020, 00:01

Zabijak vlajkových lodí bude mať v novej generácii veľkú výzvu. Ustojí ju?

Už o dva týždne spoznáme nový OnePlus 8 Pro so špičkovými špecifikáciami.

Zabijak vlajkových lodí bude mať v novej generácii veľkú výzvu. Ustojí ju?
Zdroj: WinFuture.de

Zabijak vlajkových lodí. Tak zvykli nazývať smartfóny značky OnePlus. Ponúkali totiž skvelý pomer medzi výkonom, špecifikáciami a cenou. A tie špecifikácie veru vedeli poriadne dýchať vlajkovým lodiam na krk.

OnePlus si vďaka tomu získalo silnú základňu fanúšikov a bolo popri iných čínskych značkách ako Xiaomi či Honor naozaj sviežim vánkom.

Zdroj: @OnLeaks x @91Mobiles

U​ž o dva týždne, presnejšie 14. apríla sa dočkáme nových prírastkov OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro, informuje androidauthority.com. Podľa uniknutých informácií by mal novinky poháňať procesor Snapdragon 865 s podporou 5G sietí. Spoločnosť mu bude robiť vo verzii Pro až 12 GB pamäte RAM.

Samozrejmosťou by mal byť operačný systém Android s nadstavbou Oxygen OS a na zadnej strane súbor fotoaparátov. Tie by mali obsahovať v modeli Pro hlavný snímač s rozlíšením 48 MP či trendový ultraširoký snímač tiež s rozlíšením 48 MP. Chýbať nebude ani teleobjektív na približovanie či skvelá selfie kamera.

Cena tohto telefónu však už nebude podľa všetkého známou "zabijáckou sumou", ktorá by mala poslať vlajkové lode konkurencie ku dnu. V Pro verzii pôjde zrejme o telefón za približne 1000 eur. Ak sa to potvrdí, bude to odvážny krok. V tejto cenovej kategórii sú už totiž aj top hráči ako Huawei či Samsung a samozrejme Apple. Ten je však cenovo ešte vyššie.

Za takúto sumu to už bude mať OnePlus skutočne veľkú výzvu. Čím presvedčí, aby sme siahli práve po ňom? Nechajme sa teda prekvapiť. 

Druhé prekvapenie?

Zaujímavosťou je, že podľa dohadov od takzvaného tipstera, teda človeka, ktorý prináša informácie ešte pred ich oficiálnym uvedením, by sme mali spoznať aj ďalší smartfón. Ten by mal patriť do strednej triedy a nazývať by sa mal OnePlus Z. Zrejme pôjde o nástupcu OnePlus X z roku 2015, ktorého cena bola okolo 250 dolárov a obsahoval priemerné špecifikácie.

Podľa najnovších informácií bude stáť Zko aktuálne okolo 500 eur a v jeho vnútri bude pracovať procesor MediaTek.

Všetky podrobnosti sa však definitívne dozvieme až 14. apríla.