Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2020, 00:01

Je to tu. Apple predstavil dlhoočakávaný ľudový iPhone za 479 eur

  • Vo vnútri iPhone SE 2020 pracuje rovnaká raketa, ako v najdrahšom iPhone 11 Pro Max. Procesor A13 Bionic.
  • Na zadnej strane je jeden fotoaparát s rozlíšením 12 MP.
Je to tu. Apple predstavil dlhoočakávaný ľudový iPhone za 479 eur
Zdroj: Apple

Apple predstavil v tichosti nový iPhone, informuje portál 9to5mac.com. Je to nástupca modelu iPhone SE a podľa očakávaní má dizajn podobný modelom iPhone 7 či iPhone 8. Americkému výrobcovi sa tiež darí tak trochu maskovať výkon svojho zariadenia v takmer až retro tele.

Príliš hrubé okraje v hornej a dolnej časti totiž akosi kontrastujú so špičkovým výkonom. Vo vnútri zariadenia sa totiž nachádza rovnaká raketa, ako je to vo vlajkovej lodi iPhone 11 Pro Max - teda čip A13 Bionic. A to je veľká vec.

Retina displej je kvôli spomínaným robustným rámikom menší, teda má len 4,7 palca a rozlíšenie 1334 x 750 pixelov. Celkovo je to však skladný smartfón a bude zrejme horúcou kompaktnou voľbou pre mnohých používateľov. Pod displejom má svoje miesto aj tlačidlo Touch ID.

​Kapacita úložného priestoru je 64 GB, 128 GB alebo 256 GB. Podľa toho sa, samozrejme, odvíja cena, ku ktorej sa dostaneme neskôr. Vo vnútri pracuje jabĺčkový operačný systém v podadní iOS 13 a potešiť môže aj vodeodolnosť s certifikáciou IP67.

Na zadnej strane je stroho zasadený len jediný fotoaparát. Apple si v tomto modeli nerobí hlavu z duálnych či trojitých snímačov a všetko, čo potrebujete k dobre fotke, rieši softvérom. Fotoaparát má rozlíšenie 12 MP a predná selfie kamera 7 MP.

Tradične zatiaľ chýbajú informácie o kapacite batérie a veľkosti pamäte RAM. Smartfón obsahuje NFC, ktoré využijete napríklad pre platby mobilom a do jeho tela vložíte jednu fyzickú SIM kartu. Využiť však môžete aj druhú SIMku v podobe eSIM karty.

Tento smartfón môže zaujať fanúšikov značky, ktorí nie sú ochotní dať astronomické sumy za vlajkovú loď od Apple, no tiež aj milovníkov kompaktných dizajnov. Tento telefón má totiž len skoro 150 gramov a rozmery 138 x 67 x 7,3 milimetra.

Americké sumy sa pohybujú od 399 dolárov za 64 GB model, 449 za 128 GB úložisko a 549 dolárov vás vyjde 256 GB pamäť. V prepočte na eurá a na slovenský trh to však bude o niečo vyššia suma. Napovedať nám môže niečo rakúsky web Apple. Tu sa nachádzajú sumy 479 eur, 529 eur a 649 eur.

Zdroj: Apple Austria - Webpage

​Novinka obsahuje sklenenú zadnú stenu a bude dostupná v priebehu apríla v troch farebných prevedeniach, teda bielej, čiernej a červenej.