Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2020, 15:22

Apple chystá novinku. Čoskoro zrejme uvedie ľudový iPhone za 400 dolárov

  • Nový iPhone SE 2 by mohol niesť názov aj iPhone 9.
  • Dizajn by sa mal ponášať na iPhone 8.
Apple chystá novinku. Čoskoro zrejme uvedie ľudový iPhone za 400 dolárov
Zdroj: @OnLeaks x @iGeeksblog

Spomínate si na iPhone SE? Bol to takzvaný budgetový smartfón, teda cenovo dostupný telefón, ktorý bol určený pre tie najširšie masy používateľov. I keď bol pomerne oklieštený v porovnaní s tými najvyspelejšími kúskami jabĺčkového výrobcu, stále si zachovával DNA iPhonov.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že nedávny iPhone XR prebral takúto úlohu, no v skutočnosti bol na tom cenovo o dosť náročnejšie ako model SE. Správy z portálu macrumors.com však napovedajú, že sa práve pomerne obľúbené “eséčko” dočká nasledovníka.

Pracovný názov novinky je zatiaľ jednoducho iPhone SE 2. Odborníci však tvrdia, že to zrejme nebude oficiálny názov zariadenia. Podľa veľmi skorých dohadov by mohlo ísť aj o iPhone 9. Portál zároveň vraví, že novinky by sme sa mohli dočkať v prvej polovici tohto roka. Pravdepodobne pôjde o marec 2020.

Podľa dohadov by mal mať nový iPhone podobný výzor ako iPhone 8. LCD displej by sa tu mal nachádzať s uhlopriečkou 4,7 palca a na zadnej strane bude “len” jeden fotoaparát. Niektoré dohady sa prikláňajú k názoru, že prednú stranu bude zdobiť výrez, aký poznáme z vlajkových lodí iPhone X, XS a 11.

Podľa prvých uniknutých tlačových fotografií sa však na záberoch takéto výrezy nenachádzajú. Aby toho ale nebolo málo, môže ísť o dva modely iPhone SE 2.

Zdroje hovoria o tom, že vo vnútri iPhone SE 2 by mal pracovať nový špičkový procesor A13 Bionic a pamäť RAM by mohla mať 3 GB. Zaujímavosťou je tiež to, že sa stretneme zrejme s Touch ID, ktoré už nebýva samozrejmosťou.

A aká bude cena novinky? Predpokladá sa zatiaľ štartovacia suma okolo 399 dolárov.

Na ďalšie informácie si ešte musíme počkať. O novinkách vás budeme informovať.

Ticketportal.sk