Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2020, 00:01

Hľadáte lacnejšiu vlajkovú loď? Do užšieho výberu môžete zaradiť tento telefón

Špičkový procesor, dobrá batéria a štvoritý fotoaparát. To je novinka OnePlus 8 Pro.

Hľadáte lacnejšiu vlajkovú loď? Do užšieho výberu môžete zaradiť tento telefón
Zdroj: OnePlus

Kedysi im zvykli hovoriť "zabijaky vlajkových lodí". Za veľmi slušnú sumu ste dokázali totiž od značky OnePlus dostať naozaj veľa. Špecifikácie top zariadení, pocit exkluzivity súvisiaci so špeciálnymi pozvánkami na kúpu a cenovka, v ktorej pred pár rokmi ešte nebola taká silná konkurencia.

Dnes sú veci trochu inak. Nový smartfón od OnePlus síce obsahuje vynikajúce vnútornosti, no cena už nie je “zabijácka”. Teda - je, ale bohužiaľ pre vašu peňaženku. Najvybavenejší model OnePlus 8 Pro totiž kúpite v konfigurácii 12 GB RAM a 256 GB vnútorného úložiska za približne 1000 eur.

Sú tu však aj dve pozitívne stránky. OnePlus 8 Pro má aj lacnejšieho kolegu s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom za asi 900 eur a verziu bez prívlastku Pro získate približne od 700 eur. Druhá pozitívna správa je tá, že podľa prvých zahraničných recenzií je verzia Pro naozaj výborná. To znamená, že suma 1000 eur za skvele vybavený telefón je nižšia, ako zaplatíte za vlajkovú loď Samsungu (1549 eur) či Applu (1669 eur).

Zdroj: OnePlus

OnePlus 8 Pro 

Čo môžete od top modelu teda očakávať? V prvom rade, pekný AMOLED displej s uhlopriečkou 6,78 palca s rozlíšením 1440 x 3168 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. V displeji má miesto výrez v tvare dierky, kde výrobca ukryl 16 MP prednú selfie kameru.

Na zadnej strane je štvoritý fotoaparát, ktorý prináša hlavný snímač s rozlíšením 48 MP, ultraširoký snímač s rozlíšením 48 MP, teleobjektív na približovanie záberu s rozlíšením 8 MP a všetko dopĺňa ešte 5 MP snímač farieb.

Najvyššia konfigurácia prináša 12 GB pamäte RAM a 256 GB úložného priestoru a verzia Pro má aj spomínaný oklieštenejší model s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Výbornou správou je však prítomnosť procesora Snapdragon 865, ktorý nájdeme v najlepšie vybavených smartfónoch konkurencie.

Zdroj: OnePlus

​Batéria má kapacitu 4510 mAh a poteší vás aj rýchle nabíjanie. To je v prípade káblového pripojenia až 30 W a pri bezdrôtovom nabíjaní dosahuje tiež rýchlosť 30 W. Na to je však potrebné využiť dedikovanú bezdrôtovú nabíjačku OnePlus, inak budete mať len pomalšie bezdrôtové Qi nabíjanie.

Dobrou správou je konečne aj odolnosť voči prachu a vode podľa špecifikácie IP68, ktorá OnePlus zariadeniam doteraz chýbala.

OnePlus 8 

V základnom modeli OnePlus 8 nájdete menší displej s uhlopriečkou 6,55 palca, verzie RAM s 12 GB a 8 GB a vnútroné úložisko má tiež k dispozícii 128 alebo 256 GB. Uskromniť sa tiež budete musieť so slabším fotoaparátom v podaní 48 MP, ultraširokým snímačom s rozlíšením 16 MP a makrofotoaparátom s rozlíšením 2 MP. Batéria prichádza s kapacitou 4300 mAh.

Dostupnosť noviniek by mala byť od 21.apríla tohto roka.