Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2020, 12:17

Huawei onedlho predstaví vlajkovú loď, pripravuje sa však na ťažké časy

  • Minulý rok sa Huaweiu podarilo udržať slušné predaje smartfónov. Rok 2020 by mal byť však omnoho náročnejší a hrozí mu pokles predajov.
  • Príčinou je americko-čínska obchodná vojna.
Huawei onedlho predstaví vlajkovú loď, pripravuje sa však na ťažké časy
Zdroj: 9techeleven.com / @RODENT950

Spoločnosť Huawei zažíva už niekoľko mesiacov veľký nátlak. Po sankciách, ktoré na ňu uvalila vláda USA sa jej totiž o niečo náročnejšie predávajú smartfóny. Zaujímavosťou však je, že napriek tomu si počínala v minulom roku veľmi dobre, informuje androidauthority.com.

Ešte pred zavedením obmedzení vyplývajúcich z americko-čínskej obchodnej vojny stihla totiž uviesť niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré vydržali dlho ťahať predaje.

Otázkou bude, ako sa vyvinie rok 2020. Stále je neistá situácia s podporou služieb Google a Huawei pracuje na vlastnom riešení v podobe App Gallery. Neprítomnosť služieb Google si už vypýtala daň v tom zmysle, že séria Mate 30 nebola oficiálne uvedená v Európe do predaja.

Len pripomenieme, že predošlý model Hauwei Mate 20 Pro pritom patril k špičke v oblasti inovácií na smartfónovom trhu. Obsahoval ultraširoký snímač, ktorý už o pár mesiacov priniesol každý väčší výrobca. Tiež bol vybavený snímač odtlačkov prstov v displeji a prvý priniesol zdieľané bezdrôtové nabíjanie pre iné zariadenia.

Ako informoval magazín The Information na základe predbežných informácií od zdroja blízkeho Huaweiu, čísnky výrobca očakáva tento rok asi 20-percentný pokles predaja. Oproti zhruba 240 miliónom predaných kusov v uplynulom roku sa tento rok chystajú aj kvôli oslabenému predaju v Európe na približne 190 miliónový predaj.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk