Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2019, 19:15

Nový Huawei: Obeť americko-čínskej obchodnej vojny

  • Hoci nový Huawei Mate 30 bude bežať na platforme Android, v zariadení nebudú predinštalované služby Google.
  • Bude sa u nás predávať? Oficiálne vyjadrenie nám podalo slovenské zastúpenie Huawei.
  • Novinka prináša štvoritý fotoaparát s možnosťou super spomaleného videa, ktoré nemá konkurenciu. 
Nový Huawei: Obeť americko-čínskej obchodnej vojny
Zdroj: Huawei

Vlajkové lode Huawei z posledných rokov patria zvyčajne k špičke mobilných zariadení. Vyznačujú sa viacerými inováciami a odbornú i laickú verejnosť dokázali vždy mimoriadne zaujať. Aktuálne však všetkých zaujalo niečo iné.

Smartfón sa stal rukojemníkom v obchodnej vojne USA a Číny. Americkým firmám zakazujú sankcie obchodovať s vybranými čínskymi spoločnosťami, pričom na zozname sa ocitol aj Huawei. Jeho novinka teda príde na trh bez oficiálnej podpory služieb amerického Googlu.

To znamená, že hoci smartfón bude bežať na platforme Android, v zariadení nebudú predinštalované služby Google. V našich končinách by tak chýbal najviac napríklad obchod Google Play, odkiaľ si zvyčajne zvykneme sťahovať všetky potrebné aplikácie. Všetko sme podrobne rozoberali v tomto článku. V ňom sa zároveň dozviete všetky potrebné informácie ohľadom situácie, alternatívnych riešení či možností pre používateľov.

Teraz sa však už pozrime na novinku z technologického hľadiska. Sériu Huawei Mate 30 tvorí dvojica smartfónov Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro. Smartfóny majú podobný dizajn zadnej strany, no do očí udrie prevedenie prednej časti. Kým Mate 30 Pro má po bokoch takmer neviditeľné rámiky, Mate 30 ich má o niečo výraznejšie. Stále však mimoriadne tenké.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.