Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.03.2020, 00:01

Známy dizajn, lepšia cena. Otestovali sme pokročilé smart hodinky

  • Smart hodinky Honor Magic Watch 2 ponúkajú množstvo funkcií a výbornú výdrž.
  • Kde sú ich nevýhody? Prečítajte si náš redakčný test.
Známy dizajn, lepšia cena. Otestovali sme pokročilé smart hodinky
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Inteligentné hodinky sa aktuálne tešia pomerne veľkej popularite. Hoci sú na našom trhu už roky, ľudia si postupne až teraz vo väčšej miere zvykajú na tento kúsok elektroniky na zápästí. Nadšenci technológií si tak môžu merať počet prejdených krokov počas dňa, spálené kalórie, zobrazovať notifikácie a správy z telefónu, zaznamenávať tréningy, spúšťať GPS, v niektorých modeloch dokonca prijímať či vykonávať telefonické hovory a mnoho ďalších zaujímavostí.

Kde sme ich už videli?

Pri rozbalení škatuľky s inteligentnými hodinkami Honor Magic Watch 2 sme mali pocit, že sme ich už niekde videli. Nuž, ide v skutočnosti o takmer totožné zariadenie ako Huawei Watch GT2. Ako je to vôbec možné? Honor je totiž dcérskou značkou Huaweiu a tieto firmy majú toho veľa spoločného. Vystupujú samostatne, dokonca majú aj pre Slovensko rôzne zastúpenia. Ich produkty však zdieľajú množstvo rovnakých komponentov.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Zjednodušene, s nadhľadom sa však dá povedať, že Honor je značka vzniknutá na to, aby sa produkty od Huaweiu mohli predávať lacnejšie. Huawei už totiž patrí inováciami a kvalitou do prvej ligy, čím si úmerne dovolil dvíhať cenu svojich zariadení. Aby mohol pracovať vo viacerých cenových kategóriách a mať všade konkurencieschopné mobily či hodinky, rozhodol sa zrejme pre takýto krok.

Dizajn je teda skoro navlas podobný spomínaným hodinkám od Huawei, ktoré sme pre vás otestovali už pred časom. Jedinými rozdielmi je to, že Honor má na jednom z tlačidiel červené linky a iné číslice v obrube hodiniek. Hodinky majú priemer displeja 46 mm a v našom prípade kovový dizajn a na výber kožené alebo silikónové remienky v balení.

Na zadnej strane je snímač srdcového tepu a na boku nechýba dokonca ani reproduktor pre hovory. Cez tieto hodinky totiž môžete aj telefonovať, no len po prepojení so smartfónom. To znamená, že ak ste v dostupnosti Bluetooth pripojenia a niekto vám volá na mobil, bez problémov vybavíte hovor aj cez hodinky.

Kvalita hovoru sa nám nezdala výrazne horšia ako cez telefón rovnako nemala negatívny pocit z telefonátu ani druhá strana. Ak ste teda v inej miestnosti ako váš telefón, ide o veľmi dobrú formu hovoru. V prípade, že máte pripojené k hodinkám aj slúchadlá, môžete telefonovať v podobnom súkromí, ako po priložení telefónu k uchu.

Pozrite si aj naše porovnanie troch smart hodiniek:

​Úplne na začiatku používania si však musíte prepojiť hodinky s telefónom pomocou aplikácie Zdravie od Huawei. Tu sa vám zobrazuje omnoho viac informácií, ako máte k dispozícii v hodinkách. Vidíte tu prehľadné grafy, prebehnuté trasy a nájdete tu aj pokročilejšie nastavenia hodiniek. My sme využívali k pripojeniu smartfón Huawei a všetko fungovalo bez problémov. Hoci hodinky pripojíte aj k iOS, sú tu isté obmedzenia. Niekomu sa nemusia dať nastaviť niektoré špecializovnaé funkcie a podobne. Je to individuálne.

Tiež si zvolíte, ktoré aplikácie vám majú posielať upozornenia a zobrazovať správy. Ak si totiž necháte prijímať každú reakciu z Instagramu, potom vás budú smart hodinky podľa nás paradoxne dosť vyrušovať. Odporúčame preto len základné notifikácie z aplikácií ako Hovory, SMS a niektorú z vašich najpoužívanejších sociálnych sietí.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk