Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2019, 00:01

Nie sú najlepšie. Tieto hodinky však majú v rukáve iné tromfy

  • Je pre vás dôležitejšia výdrž hodiniek, alebo množstvo funkcií?
  • Prečítajte si našu recenziu smart hodiniek Huawei Watch GT2 a dozviete sa plusy i mínusy tohto zariadenia.
Nie sú najlepšie. Tieto hodinky však majú v rukáve iné tromfy
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT2 dopĺňajú veľmi dôležitý parameter na trhu. Je ním výdrž na jedno nabitie. Bohužiaľ, na úkor toho si ukrojili z niečoho iného. Ako sa nám s nimi fungovalo počas testovania?

Huawei Watch GT2 vychádzajú z prvej generácie Huawei Watch GT. Dizajnovo sú tak veľmi podobné. Zrejme najväčším rozdielom je odstránenie rámu displeja. Ten bol predtým viac vsadený, pričom aktuálne ho pokrýva rovné sklo.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Celé to pôsobí elegantnejšie, no môže to znamenať menšiu ochranu. Nuž, tento krok preverí až najbližší náraz. Celkový dojem z dizajnu však hodnotíme veľmi kladne. Na testovanie sme mali čierny športovejší model so silikónovým remienkom, no k dispozícii sú aj kovové varianty s koženým remienkom.

Často sa stretávame s názormi, že sú to jedny z najkrajších či najelegantnejších mužských smart hodiniek. Pre ženy totiž pôsobia až príliš drsne. Nebudeme však ženám brániť predsudkami – ak sa vám páčia, smelo do toho. Keď si ale chcete predsa len dopriať niečo jemnejšie, onedlho pribudne aj verzia pre ženy s označením GT2 42 mm. Ale o tých až inokedy.

Hodinky nie sú samostatným zariadením s eSIM kartou, takže pre lepšie fungovanie si ich treba spárovať so smartfónom. Výhodou je, že ich prepojíte s mobilmi s operačným systémom Android, ale aj iOS. Vďaka natívnej aplikácii od Huawei s názvom Zdravie si nastavíte, aké notifikácie majú prúdiť do hodiniek, aké informácie chcete dostávať, či majú merať neustále srdcový tep a podobne. My sme hodinky využívali s operačným systémom Android. Pri používaní s iPhonom môžu nastať rôzne drobnejšie komplikácie, prípadné odpájania či mierne rozdiely v aplikácií. 

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​​V základných kartách hodiniek nájdete informácie o prejdených krokoch, spálených kalóriách, o vašej celkovej aktivite počas dňa, prehľad o počasí a mnoho ďalších. V aplikácii smartfónu si však viete pohodlnejšie prezrieť rôzne štatistiky, mapy behu či vašej turistickej aktivity.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.