Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2019, 00:01

Nie sú najlepšie. Tieto hodinky však majú v rukáve iné tromfy

  • Je pre vás dôležitejšia výdrž hodiniek, alebo množstvo funkcií?
  • Prečítajte si našu recenziu smart hodiniek Huawei Watch GT2 a dozviete sa plusy i mínusy tohto zariadenia.
Nie sú najlepšie. Tieto hodinky však majú v rukáve iné tromfy
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT2 dopĺňajú veľmi dôležitý parameter na trhu. Je ním výdrž na jedno nabitie. Bohužiaľ, na úkor toho si ukrojili z niečoho iného. Ako sa nám s nimi fungovalo počas testovania?

Huawei Watch GT2 vychádzajú z prvej generácie Huawei Watch GT. Dizajnovo sú tak veľmi podobné. Zrejme najväčším rozdielom je odstránenie rámu displeja. Ten bol predtým viac vsadený, pričom aktuálne ho pokrýva rovné sklo.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Celé to pôsobí elegantnejšie, no môže to znamenať menšiu ochranu. Nuž, tento krok preverí až najbližší náraz. Celkový dojem z dizajnu však hodnotíme veľmi kladne. Na testovanie sme mali čierny športovejší model so silikónovým remienkom, no k dispozícii sú aj kovové varianty s koženým remienkom.

Často sa stretávame s názormi, že sú to jedny z najkrajších či najelegantnejších mužských smart hodiniek. Pre ženy totiž pôsobia až príliš drsne. Nebudeme však ženám brániť predsudkami – ak sa vám páčia, smelo do toho. Keď si však chcete predsa len dopriať niečo jemnejšie, onedlho pribudne aj verzia pre ženy s označením GT2 42 mm. Ale o tých až inokedy.

Hodinky nie sú samostatným zariadením s eSIM kartou, takže pre lepšie fungovanie si ich treba spárovať so smartfónom. Výhodou je, že ich prepojíte s mobilmi s operačným systémom Android, ale aj iOS. Vďaka natívnej aplikácii od Huawei s názvom Zdravie si nastavíte, aké notifikácie majú prúdiť do hodiniek, aké informácie chcete dostávať, či majú merať neustále srdcový tep a podobne.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​​V základných kartách hodiniek nájdete informácie o prejdených krokoch, spálených kalóriách, o vašej celkovej aktivite počas dňa, prehľad o počasí a mnoho ďalších. V aplikácii smartfónu si však viete pohodlnejšie prezrieť rôzne štatistiky, mapy behu či vašej turistickej aktivity.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk