Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2019, 00:00

Prelomový smartfón od Samsungu zažíva ťažké časy. Záhadne mu "zblbli" pixely a neprežil extrémny test

  • Len jediný deň používal nový majiteľ ohybný telefón, kým došlo k poškodeniu displeja. 
  • Zatiaľ nie je isté, čo tento stav spôsobilo, smartfón si výrobca zobral na bližšie preskúmanie záležitosti.

Skladací smartfón Samsung Galaxy Fold zažíva neľahké časy. Opäť. V apríli musel byť predaj novinky odložený kvôli konštrukčným záležitostiam a na trh prišiel až v septembri. Aktuálne sú tu však ďalšie záležitosti: Jeden z redaktorov technologického portálu techcrunch.com upozorňuje na zvláštne chovanie pixelov presne v strede displeja. 

Navyše, technologický portál cnet.com sa rozhodol otestovať jeho výdrž opakovanom skladaní, no telefón nezvládol stanovený počet ohybov - i keď, test neprebiehal totožným spôsobom ako pri testoch v Samsungu a išlo naozaj o extrémny test odolnosti.

Poškodenie obrazovky

Len jediný deň používal nový majiteľ ohybný telefón, kým došlo k poškodeniu displeja. Chybu si môžete všimnúť presne v strednej časti.

Zdroj: techcrunch.com

​Ako sám opisuje udalosti, nie je si vedomý žiadneho neštandardného zaobchádzania, smartfón nevystavil vode ani prachu a vlastnil ho presne 27 hodín. Smartfón už odovzdal výrobcovi a čaká na verdikt.

Zdroj: techcrunch.com

​Zaujímavosťou je, že techcrunch.com pritom nemal problém s prvou várkou Galaxy Fold, s ktorými hlásili problémy viacerí novinári. Zatiaľ nie je isté, čo tento stav spôsobilo.

Príliš extrémny test

Samsung predáva Galaxy Fold za cenu okolo 2000 eur s tým, že životnosť jeho ohybného displeja je približne 200-tisíc zložení. Je to ekvivalent asi päťročného používania.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk