Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2019, 00:00

Prelomový smartfón od Samsungu zažíva ťažké časy. Záhadne mu "zblbli" pixely a neprežil extrémny test

  • Len jediný deň používal nový majiteľ ohybný telefón, kým došlo k poškodeniu displeja. 
  • Zatiaľ nie je isté, čo tento stav spôsobilo, smartfón si výrobca zobral na bližšie preskúmanie záležitosti.

Skladací smartfón Samsung Galaxy Fold zažíva neľahké časy. Opäť. V apríli musel byť predaj novinky odložený kvôli konštrukčným záležitostiam a na trh prišiel až v septembri. Aktuálne sú tu však ďalšie záležitosti: Jeden z redaktorov technologického portálu techcrunch.com upozorňuje na zvláštne chovanie pixelov presne v strede displeja. 

Navyše, technologický portál cnet.com sa rozhodol otestovať jeho výdrž opakovanom skladaní, no telefón nezvládol stanovený počet ohybov - i keď, test neprebiehal totožným spôsobom ako pri testoch v Samsungu a išlo naozaj o extrémny test odolnosti.

Poškodenie obrazovky

Len jediný deň používal nový majiteľ ohybný telefón, kým došlo k poškodeniu displeja. Chybu si môžete všimnúť presne v strednej časti.

Zdroj: techcrunch.com

​Ako sám opisuje udalosti, nie je si vedomý žiadneho neštandardného zaobchádzania, smartfón nevystavil vode ani prachu a vlastnil ho presne 27 hodín. Smartfón už odovzdal výrobcovi a čaká na verdikt.

Zdroj: techcrunch.com

​Zaujímavosťou je, že techcrunch.com pritom nemal problém s prvou várkou Galaxy Fold, s ktorými hlásili problémy viacerí novinári. Zatiaľ nie je isté, čo tento stav spôsobilo.

Príliš extrémny test

Samsung predáva Galaxy Fold za cenu okolo 2000 eur s tým, že životnosť jeho ohybného displeja je približne 200-tisíc zložení. Je to ekvivalent asi päťročného používania.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk