Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2019, 15:00

Vyskúšali sme si prvý ohybný smartfón od Samsungu

  • Exkluzívna premiéra skladacieho telefónu Samsung Galaxy Fold pre verejnosť na výstave v Berlíne.
  • Dva displeje, šesť fotoaparátov, jeden pánt. Pozrite sa, ako vyzerá v praxi.

Vo februári nám Samsung predstavil v San Franciscu svoj skladací smartfón Samsung Galaxy Fold. Firma ohlasovala toto ohybné zariadenie pritom už v roku 2014. No až teraz, na výstave IFA 2019 v Berlíne, sme mali konečne možnosť chytiť tento smartfón do rúk a poriadne ho poohýbať.

Galaxy Fold zažil pomerne turbulentné uvedenie. Prvé vzorky, ktoré dostalo niekoľko novinárov k dispozícii, vykazovali vážne konštrukčné nedostatky. Jedni strhli dôležitú vrchnú fóliu, ktorú považovali iba za ochrannú vrstvu, pretože nebola dostatočne označená.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​​Druhým sa zase kvôli ohybnému pántu dostali nečistoty medzi displej a rám zariadenia. Samsung teda odložil dátum predaja. Po niekoľkých mesiacoch však chyby zrejme “vychytal” a je prichystaný na trh.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Ohybný telefón od Samsungu má dva displeje. Jeden menší je na prednej strane a pomocou neho ovládate základné funkcie - vytočíte telefónne číslo, spustíte fotoaparát, odpíšete na notifikácie zo sociálnych sietí, spustíte aplikácie.

Po roztvorení telefónu sa však objaví väčší, 7,3 palcový displej. Tu môžete pohodlnejšie sledovať film, prezerať obrázky, čítať, surfovať po internete.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Zaujímavosťou je takzvaná kontinuita aplikácií. Keď otvoríte napríklad Google Mapy na úvodnej menšej obrazovke, no potom si chcete všetko poriadne prezrieť vo väčšom režime - po otvorení zariadenie sa na väčšom displeji automaticky otvoria mapy presne tam, kde ste skončili na prednom menšom displeji. Aplikácie teda pokračujú a nadväzujú na predný displej.

Na veľkej vnútornej ploche tiež môžete mať otvorené naraz až tri aplikácie. Keďže plocha displeja je pomerne slušná, trojica aplikácií má k dispozícii naozaj dostatočné množstvo priestoru. Ak ste fanúšikom multitaskingu už aj v bežných smartfónoch, túto vlastnosť naozaj oceníte.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 56% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.