Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2019, 12:30

Nadšenie zo skladacieho Samsungu rýchlo vypršalo. Novinári hlásia po testovaní vážne problémy

  • Niektorí novinári, ktorí dostali na test prvé kusy Samsung Galaxy Fold hlásia vážny problém.
  • Problémom môže byť istá ochranná vrstva. Samsung však už začal prešetrovanie. 
Nadšenie zo skladacieho Samsungu rýchlo vypršalo. Novinári hlásia po testovaní vážne problémy
Zdroj: pocketnow.com

Len pár dní trvalo počiatočné nadšenie zo skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Fold v rukách niektorých novinárov. Začiatkom týždňa obleteli YouTube i svetové média prvé dojmy zo zariadenia Galaxy Fold, ktoré poslal Samsung na prvé testy novinárom.

Nuž a dnes sa podaktorí hlásia s tým, že ich obrazovka sa jednoducho, ehm, pokazila, informujú technologické portály pocketnow.com aj engadget.com.  

Zatiaľ nie je úplne jasné, v čom nastal problém. Prvotné informácie naznačujú, že používatelia dali dolu istú fóliu, ktorú podľa odporučení nemali snímať. Spravili tak, pretože si mysleli, že ide „len“ o ochrannú fóliu displeja.

Samsung, samozrejme, okamžite zareagoval a prebral zodpovednosť:

"Určité množstvo prvých vzoriek Galaxy Fold bolo poskytnutých médiám na recenziu. Dostali sme niekoľko správ ohľadom hlavného displeja. Budeme podrobne skúmať tieto kúsky, aby sme zistili príčinu záležitosti."

"Okrem toho, niekoľkí recenzenti hovorili o tom, že odstránili vrchnú vrstvu displeja, čím zapríčinili zničenie obrazovky. Hlavný displej na Galaxy Fold obsahuje vrchnú ochrannú vrstvu, ktorá je časťou štruktúry displeja navrhnutej tak, aby chránila displej pred náhodnými škrabancami. Odstránením ochrannej vrstvy alebo pridaním adhezív na hlavný displej môže spôsobiť škody. Uistíme sa, aby bola táto informácia podaná našim zákazníkom."

Novinár z portálu The Verge zase hlási problém s poškodením displeja v mieste skladania.

V týchto chvíľach je všetko len špekulácia, takže si skutočne musíme nejaký čas počkať na vyjadrenia i ďalšie testy. Zatiaľ však pripomenieme, že Samsung deklaroval, že podľa testov má Galaxy Fold vydržať 200-tisíc zložení, pri priemernom stonásobnom zložení a rozložení počas jedného dňa.

Zdroj: pocketnow.com

​Skladací telefón Samsung Galaxy Fold mal byť na pultoch svetových predajní už 26.apríla s cenou okolo 2000 eur. Uvidíme, ako táto udalosť ovplyvní dátum uvedenia. Mimochodom, podľa správy Samsungu sú všetky kusy určené na predaj už rezervované v rámci predobjednávok. Pozrite si aj naše krátke video z predstavenia:

​O vývoji situácie vás budeme priebežne informovať.