Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2019, 00:01

Revolučný televízor, ktorý sa sám zloží a nikto ani nevie, že ho máte

  • Televízor LG Signature Series OLED TV R je mimoriadne zaujímavý najmä tým, že ho môžete úplne schovať.
  • OLED displej má 4K rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu 120 fps.

Ohybné či skladacie displeje sú v poslednom období veľkou témou. Viacero výrobcov sa snaží prinášať tento inovatívny typ obrazovky do svojich smartfónov či dokonca laptopov. Spoločnosť LG si však povedala, že to skúsi rovno so skladacím televízorom.

Takzvaný rolovateľný televízor od LG sme síce spoznali už v januári na výstave elektroniky CES v Las Vegas, no osobne sme mali možnosť poriadne si ho prezrieť až na výstave IFA v Berlíne pred pár dňami. Televízor LG Signature Series OLED TV R je mimoriadne zaujímavý najmä tým, že ho môžete úplne schovať.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Tajomstvo sa ukrýva v podstavci pripomínajúcom obyčajnú skrinku. V nej je však ukrytý televízor, respektíve, obrazovka. Po vysunutí vrchnej časti sa začne pomaly rolovať displej smerom nahor, za pomoci dvoch ramien v zadnej časti.

Televízor má tri „režimy“. Môže byť úplne vysunutý – a predstavovať klasický televízor. Ďalej môže byť zložený len do jednej tretiny, pričom sa tu v úspornom režime na pozadí premietajú napríklad informácie o počasí či prehrávanej hudbe.

Nuž a tretí režim ponúka úplne zrolovaný televízor vo vnútri skrinky, takže sa chráni napríklad pred prachom alebo prípadným „zacapkaním“ od najmenších členov rodiny.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 35% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.