Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2019, 10:52

Prvý rolovateľný televízor na svete. Ohúri vás premysleným patentom

  • LG je tu s prvým televízorom, ktorý môžete "schovať", keď ho nesledujete.
  • Privítajte Signature Series OLED TV R.
Prvý rolovateľný televízor na svete. Ohúri vás premysleným patentom
Zdroj: LG

Skladacie smartfóny budú tento rok veľkou témou a viacero výrobcov naplno pracuje na vlastnom kúsku. Čo by ste však povedali na skladací televízor?

Spoločnosť LG totiž na výstave spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas predstavila nesmierne inovatívny televízor Signature Series OLED TV R s ohybným displejom. Ten je však zaujímavý svojím “rolovateľným mechanizmom”, vďaka ktorému sa ohybný displej dokáže ukryť do základňového panela.

Tri režimy

Signature OLED TV R má tri režimy. V rozloženom stave predstavuje klasický televízor, ktorý má uhlopriečku 65 palcov. V druhom režime sa však dokáže plne zrolovať do hliníkového šasi.

Zdroj: LG

​Tretím spôsobom využitia je mierne vysunutá poloha, kde sa na kúsku displeja premietajú informácie o počasí, aktuálny čas, prípadne cez ne môžete ovládať hudbu alebo inteligentnú domácnosť.

K špecifikáciám patrí rozlíšenie displeja 4K s obnovovacou frekvenciou 120 fps a televízor poháňa procesor Alpha 2. Nechýba najnovší operačný systém WebOS s podporou pre hlasového asistenta Alexa od Amazonu a LG tiež pridáva podporu pre štandard Apple AirPlay 2.

Zdroj: LG

​Zvuk vychádza z panelu, do ktorého sa ukrýva zrolovaná obrazovka. Je tu totiž vstavaný 100-Wattový Dolby Atmos reproduktor. Ak sa pýtate na životnosť rolovateľného panelu, LG má pripravenú odpoveď. Podľa jej slov by mal panel zatiaľ vydržať 50-tisíc zložení.

Cena a dostupnosť

Keď teda máte pocit, že v dobe nečinnosti televízora vám v obývačke doslova zavadzia veľká čierna obrazovka, práve rolovateľný televízor od LG môže byť odpoveď.

Stretnúť by sme sa s ním mali v druhej polovici tohto roka, no cenovku zatiaľ juhokórejská firma nezverejnila. Uvidíme, na koľko si cení svoju novinku. Isté však je, že o tomto riešení budeme ešte veľa počuť.