Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2021, 00:01

Vyskúšali sme najnovšie smart hodinky od Samsungu. Kde potešili a sklamali?

  • Spojenie Googlu a Samsungu vyústilo zo softvérovej stránky do veľmi dobrého výsledku.
  • Aký bol však celkový život s novými smart hodinkami?

Smart hodinky sú medzi nami už niekoľko rokov, no stále nanovo dokazujú svoj potenciál. Podľa agentúry Counterpoint Research došlo v druhom kvartáli tohto roka až k 27-percentnému medziročnému nárastu.

Kráľom predaja smart hodiniek zostáva Apple s 28-percentným podielom a rovnako sa nezmenila ani druhá priečka rebríčka patriaca Huaweiu. Tomu patrí niečo vyše deväť percent trhu. A hoci podiel oboch firiem medziročne v druhom kvartáli mierne klesol, polepšujú si zase iní výrobcovia.

Pozrite si v galérii farby a tipy zo série Galaxy Watch 4:

​Medziročne sa podarilo osloviť širšiu skupinu záujemcov juhokórejskému Samsungu, ktorý sa zo štvrtej pozície vyšplhal na tretiu a patrí mu vyše sedem percent trhu. Práve jeho nové smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 redakcia HN otestovala.

Nenápadné a pohodlné

Na trhu je niekoľko modelov zo série Samsung Galaxy Watch 4. V našom prípade išlo o 44-milimetrovú verziu základného modelu s hladkým rovným displejom. Zaujímvosťou je na ňom takzvaná digitálna luneta, teda aktívny okraj obrazovky.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Keď po ňom prechádzate prstom, listujete zároveň v obsahu a je to prudko návykové. Hodinky pôsobili nenápadnejšie a ich jednoduchý dizajn nám bol sympatický. Matné kovové rámiky vyzerali veľmi dobre a zbytočne sa na nich nezachytávali odtlačky prstov. Remienky sa dali vymieňať, takže ak sa vám príliš nepozdáva klasická ponuka, nie ste tu nijako viazaní. Dizajn a pohodlnosť nosenia hodnotíme na výbornú.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.