Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2021, 00:01

Na toto sme čakali. Samsung predstavil nové smart hodinky s dôležitou zmenou

Rad hodiniek Samsung Galaxy Watch 4 ponúka pokročilé zdravotné funkcie, úplne nový operačný systém i používateľské rozhranie.

Spoločnosť Samsung predstavila okrem svojich skladacích vlajkových lodí Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 aj nové smart hodinky. Ide o Samsung Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic.

Výrobca hovorí o počiatku novej éry smart hodiniek, čo v preklade znamená, že sme sa konečne dočkali vytúžených zmien. Po prvé, prvýkrát sa s hodinkami predstavuje nový operačný systém Wear OS, ktorý vyvinuli v spolupráci s Google.

​Po druhé, s týmito smart hodinkami sa bude dať konečne platiť po priložení k terminálu. Bola to jedna z najžiadanejších funkcií od používateľov. Zaujímavosťou pritom je, že smart hodinky od Samsungu v podstate vždy umožňovali bezkontaktné platby. Hardvérom, ktorý je na to potrebný, boli vybavené.

Avšak, hoci Samsung vytvoril vlastnú službu na platenie Samsung Pay, v množstve miest v Európe ste s nimi zaplatiť nemohli. Samsung tento problém v našich končinách oficiálne nekomentoval a faktom skrátka bolo, že na hodinkách ani neumožnil platby cez G Pay, platobnú službu od Googlu. 

Pravdepodobne tak v nemožnosti platieb cez hodinky išlo o "trenice" s Googlom, čo dvaja velikáni vyriešili až teraz, po rokoch. Spojili sa a výsledkom je skrátka nový operačný systém a bezkontaktné platby.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.