Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2021, 16:01

Samsung sa práve odlíšil novinkami od konkurencie. Budúcnosť vidí inak

  • Dvojica skladacích smartfónov Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 sú oficiálne predstavené.
  • Juhokórejský výrobca spravil rázny krok. Jeho jesenné novinky budú tvoriť výhradne skladacie smartfóny.

Samsung má za sebou mimoriadne dôležitú udalosť. Nielenže predstavil svoje nové vlajkové lode Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3, ale zároveň aj naznačil smer, ktorým sa chce uberať. Jeho jesenné portfólio totiž nebudú tvoriť klasické smartfóny, ale dva typy nových skladacích smartfónov.

Na jednej strane, tie už nie sú uňho žiadnou novinkou a predstavil ich v podstate už tretiu generáciu. Zaujímavosť je tu však z iného uhla pohľadu. Jeseň sa už roky uňho nesie v podaní nových smartfónov s perom, teda obľúbených biznisových smartfónov Galaxy Note.

​Tento rok je však po dekáde prvým, keď Samsung nepredstavil svoj Note. Túto sériu sa juhokórejský výrobca aktuálne rozhodol zastaviť a naplno chce podporovať skladacie, respektíve ohybné displeje.

Riskantný krok

Niet pochýb, že toto rozhodnutie sprevádzali zo strany Samsungu dlhé porady, interné diskusie či prieskumy trhu. Z bežného uhla pohľadu však ide o pomerne riskantné rozhodnutie. Samsung musí teraz ľudí presvedčiť, že skladacie smartfóny sú budúcnosť.

Na trhu sú stále pomerne krátko a zatiaľ nie sú plne uznané u bežných používateľov. Podľa portálu Sammobile v roku 2019 predal Samsung pol milióna skladacích telefónov, no o rok neskôr už viac ako dva milióny. Toto číslo má však podľa zdroja tvoriť len 60 percent z pôvodného plánu výrobcu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.