Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2021, 00:01

Vyskúšali sme domáceho sluhu pod 300 eur. Zbaví vás dvoch úloh súčasne

Pomocník na upratovanie domácnosti dnes už nemusí byť výsadou pre bohatších. Dostupné voľby sú už pritom skutočne schopné. Napríklad v podobe modelu iRobot Roomba Combo.

Vyskúšali sme domáceho sluhu pod 300 eur. Zbaví vás dvoch úloh súčasne
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Niekoľko hodín v práci, vyzdvihnutie detí zo školy či škôlky, nákup v obchode a potom ešte nutnosť rezervovať si čas na upratovanie v domácnosti. Nehovoriac o tom, že čistota na podlahách vydrží možno týždeň?

Nemusíte byť lenivec alebo milovník neporiadku na to, aby ste len horko-ťažko hľadali chuť na chopenie sa rúčky od vysávača či vedra s mopom.

​Ak máte starostí nad hlavu a hodiny počas dňa tak nejak rýchlejšie plynú, najmä po prekročení prahu dverí smerom z práce, môže byť vhodným pomocníkom technológia. Tá je v dnešnej dobe na vysokej úrovni a laik by snáď ani neveril, čo všetko za neho dokážu e-sluhovia vybaviť.

Že takýto luxus je pre väčšinu nereálnou možnosťou? Vedzte, že na základné úkony netreba siahať hlboko do vrecka a pritom vás to statočne odbremení od mnohých starostí.

Atraktívnym adeptom je napríklad robotický pomocník od spoločnosti iRobot, ktorého sme si mohli počas dlhodobejšieho testu dôkladne odskúšať. Páčilo by sa vám mať naozaj dobre povysávaný byt či dom a pritom sa môcť venovať inej činnosti?

Model Roomba Combo to posúva na trochu vyššiu úroveň a to s cenou na úrovni menej než 300 eur. Okrem vysávania vám totiž aj rovno umyje podlahu. 

Pekný dizajn i prehľadná aplikácia

Na pohľad netreba očakávať žiadne nové výstrelky, iRobot Roomba Combo ide cestou tradičného kruhového tvaru s lesklým povrchom a slušnou výškou (35,1 x 35,6 x 8,2 cm), takže sa dokáže zmestiť aj napríklad pod niektoré len trochu vyššie sedačky či postele.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.