Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2020, 00:00

Vyskúšali sme užitočnú technologickú dvojicu. Výrazne vám uľahčí upratovanie domu

V redakcii, no konkrétne skôr v izbách domova, sme otestovali pokrokových pomocníkov v upratovaní. Aký zanechali dojem?

Vyskúšali sme užitočnú technologickú dvojicu. Výrazne vám uľahčí upratovanie domu
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Pozná to asi každý. Po náročnom dni v práci je upratovanie domu či bytu pre mnohých to posledné, čo chcú vo svojom "voľnom čase" robiť. Štipkou pomoci však môže byť v mnohých situáciách šikovná dvojica od výrobcu iRobot a hoci vám napríklad neutrie prach z poličiek, stojí za zváženie. 

Do rúk sa nám totiž dostal vrcholný rad robotického vysávača iRobot Roomba i7+ a jeho drobný kolega v podobe mopovača Braava jet m6, ktorých sme si v uplynulých mesiacoch dôkladne odskúšali. Ako dokážu spolupracovať, čo ponúknu a v čom vidíme aj mierne medzery? 

Tichý vysávací pomocník

Vysávač Roomba i7+ prináša oproti modelu Roomba 980, z ktorého novinka vychádza, viacero dôležitých vylepšení. Model využíva dve gumené kefy určené na rôzne povrchy, pričom obe dokážu vyčistiť nielen pevné podlahy, ale aj koberce. Vysávač automaticky prispôsobí zdvih čistiacej hlavy tak, aby bol zaistený neustály kontakt s povrchom.

Jedna kefa nečistoty uvoľňuje a druhá, ktorá sa točí v protismere, ich dvíha. Gumené kefy priľnú k podlahe a odstránia tak všetko od jemného prachu, až po vlasy a veľké nečistoty v podobe omrviniek či kamienkov.

Okrúhly elegantný vzhľad a kompaktné rozmery zaisťujú, že sa robot zmestí aj napríklad pod televízne skrinky, pod stoličky a vďaka schopnosti "preskakovať" i naozaj vysoké prahy sa tiež dostane do iných miestností. Bočná kefa sa pritom postará o to, aby boli upratané i ťažšie prístupné rohy v izbách či pri skrinkách. Veľmi dobré výsledky sme dosiahli aj pri vysávaní kobercov.

Zdroj: iRobot

​Senzory robota dokonca rozoznajú niektoré viac znečistené miesta, ako napríklad pri vchodových dverách a upozornia systém, aby sa im vysávač intenzívnejšie venoval, až kým nie sú úplne čisté. Prekvapila nás pritom skutočne malá hlučnosť modelu, takže upratovanie nebude nikoho výrazne rušiť. Plne nabitá dokáže vysávať zhruba 75 minút.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk