Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2021, 18:30

Instagram obsahuje chybu, ktorú zneužil štrnásťročný hacker. Toto neskúšajte

  • Instagramový príbeh, po ktorom môže váš telefón zmrznúť.
  • Neodporúčame vám klikať na príbehy v "hajlajtoch" používateľa @pgtalal.
  • Ako postupovať, ak váš smartfón už zamrzol?
Instagram obsahuje chybu, ktorú zneužil štrnásťročný hacker. Toto neskúšajte
Zdroj: Mashable

Ak nám niekto povie, aby sme niečo nerobili, množstvo z nás to predsa len pokúša. Aké by to bolo, keby…? V dávnejších časoch deti pritlačili v zime jazyk ku kovovému zábradliu. V dnešnej dobe však hrozia pohromy digitálnejšieho charakteru.

Nedávne sme písali o “nebezpečnom obrázku” na pozadí vášho smartfónu, ktorý mohol spôsobiť zmrznutie telefónu. Tu však išlo o veľmi veľkú náhodu a nevedel o tom ani sám autor nebezpečnej fotografie.

Aktuálny nový problém však vôbec nie je zhodou okolností. Je to premyslený plán, s ktorým zatiaľ nerátali ani vývojári aplikácie Instagram. Ide o škodlivý instagramový “highlite”, teda zvýraznený instagramový príbeh v podobe krátkeho videa či obrázku na instagramovom profile, informuje britský technologický youtuber Arun Maini:

Používateľ @pgtalal totiž našiel dieru v kóde Instagramu a podarilo sa mu do svojho hajlajtu prepašovať nebezpečné video. Keď naň klikne nič netušiaci používateľ, tento čin ho bude stáť zamrznutie telefónu. Pomôcť by mal vynútený reštart systému. Napriek tomu naozaj NEODPORÚČAME tento hajlajt pokúšať a klikať naň.

Maini sa pozrel tomuto inkriminovanému videu v hajlajte u @pgtalal na zúbok a prišiel na zaujímavú vec. Prečo sa video na smartfóne Samsung Galaxy S21 Ultra prehrá a ide sa ďalej, no na iných smartfónoch spôsobí katastrofu? Nedávalo to totiž zmysel najmä pri ultra výkonnom iPhone 12 Pro Max.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk