Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2020, 00:01

Jeden jediný pixel dokáže "zblbnúť" váš smartfón. Pozor na tento prekliaty obrázok

  • Používateľov Androidu ohrozuje tapeta na domácej obrazovke.
  • Výsledkom môže byť kompletná strata nezálohovaných dát.
Jeden jediný pixel dokáže "zblbnúť" váš smartfón. Pozor na tento prekliaty obrázok
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Aj obyčajná tapeta na pozadí vášho smartfónu môže spôsobiť nefunkčnosť celého zariadenia, informuje portál BBC. Nedávno sa o tom presvedčili desiatky používateľov operačného systému Android. Stali sa obeťou prazvláštnej chyby, teda bugu, ktorý si doteraz nikto z vývojárov neuvedomil.

Všetko sa začalo odfotením nádhernej scenérie na obrázku vyššie pri západe slnka v oblasti Národného parku v Montane. Fotograf Gaurav Agarwal vzal svoj Nikon a spravil romantickú fotografiu. Tú následne upravil v programe Adobe Lightroom.

V tomto programe na editáciu fotografií sa však rozhodol vyexportovať obrázok v istom farebnom režime a nahral ho na Flicker, odkiaľ si ho mohli používatelia stiahnuť. A práve tým si spôsobili znefunkčnenie niektorých telefónov s operačným systémom Android 10. Chybou trpeli najmä Samsung zariadenia, no chyby hlásili aj z Google Pixelov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk