Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2021, 00:01

Najnovšie televízory prinášajú kopec noviniek. Užijete si luxus aj zábavu

  • Tohtoročné modely sa prispôsobujú novým potrebám a záujmom používateľov. 
  • Nový modelový rad Samsungu pre rok 2021 ponúka zariadenia od luxusných modelov Micro LED po elegantné televízory na spôsob obrazu - The Frame.

Najnovšie televízory prinášajú kopec noviniek. Užijete si luxus aj zábavu
Zdroj: Samsung

Úloha televízora v domácnosti sa v priebehu času rozširuje. Už to nie je len zariadenie na pozeranie televízneho vysielania. Vďaka pripojeniu k internetu a pokročilejším operačným systémom vieme cez televízor pozerať YouTube, surfovať po internete, využívať rôzne aplikácie a mnoho ďalších vecí. 

V čase, keď ľudia trávia najviac času doma, Samsung na svojej konferencii Unbox & Discover rozšíril možnosti svojich televízorov - nové modely majú uľahčiť prácu, komunikáciu aj zábavu.

Micro LED pre bežné domácnosti

V roku 2018 predstavil Samsung technológiu Micro LED v systéme s názvom The Wall čiže Stena. Pomocou väčšieho množstva obrazoviek sa dala zložiť televízna stena s uhlopriečkou až 292 palcov, čiže 742 cm. Samozrejme si to však vyžadovalo profesionálnu inštaláciu a The Wall bol určený skôr do firemného alebo priemyselného prostredia.

V roku 2021 však technológia Micro LED mieri aj do tradičných televízorov určených pre bežné domácnosti. Používatelia si budú môcť užiť obraz ako v dobrom kine na obrazovke zaberajúcej celú plochu televízora a profesionálna inštalácia tu nie je potrebná.

Tieto panely sa vyznačujú dobrým jasom, sýtou čiernou farbou a špičkovou kvalitou obrazu. Anorganické LED diódy navyše bránia vypaľovaniu obrazu a ten tak nemá strácať kvalitu ani po rokoch.

Pozrite si jednotlivé novinky v galérii:

​Televízor Micro LED môže fungovať ako štyri obrazovky v jednej. Vďaka funkcii 4Vue (Quad View) môžu diváci sledovať obraz zo štyroch rôznych zdrojov v mozaikovom usporiadaní súčasne.

K dispozícii budú od konca marca vo verziách s uhlopriečkou 110 a 99 palcov (280 a 251 cm), na jeseň sa pripojí variant s 88" (224 cm) a neskôr aj ďalší s 76" (193 cm).

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.