Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2020, 00:01

Xiaomi predstavil prevratnú novinku. Priesvitný televízor bude vyrábať sériovo

  • Novinka Xiaomi Mi TV Lux s priehľadným displejom nebude lacným špásom.
  • Obraz pôsobí, akoby sa vznášal vo vzduchu.
Xiaomi predstavil prevratnú novinku. Priesvitný televízor bude vyrábať sériovo
Zdroj: Xiaomi

Hoci na prvý pohľad sa nemusí zdať, že svet televízorov už nie je jednoduché len tak inovovať a zaskočiť používateľa, spoločnosti Xiaomi sa to predsa len podarilo. Uviedli prvý transparentný televízor sériovej výroby Xiaomi Mi TV Lux s prívlastkom OLED Transparent Edition, upozorňuje portál Miblog.com.

​Samotnú obrazovku tvorí priehľadná platňa, teda špecifický OLED displej, ktorého hrúbka je len 5,7mm. Uhlopriečka najvybavenejšieho modelu má veľkosť 55 palcov, displej ponúka 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a rozlíšenie Full HD.

Treba teda upozorniť, že technológia transparentného obrazu má ešte svoje limity a aj podľa Full HD rozlíšenia vidno, že zobrazenie nie je vhodné pre tých, ktorí si extrémne potrpia na ostrosť 4K obrazu.  

​Ide o displej od juhokórejského výrobcu LG. Nie je to náhoda, pretože tento výrobca patrí k najväčším hráčom na poli displejov. S transparentnými panelmi už má skúsenosti, keďže pred časom predstavil svoj vlastný priehľadný televízor LG Transparent OLED Signage. Ten sa však nedočkal (zatiaľ) sériovej výroby a jeho cena zároveň prekračovala 20-tisíc eur.

Zdroj: Xiaomi

​Vo vnútri televízora pracuje procesor MediaTek 9650 a poháňa softvér s nadstavbou MIUI 3.0. MIUI pritom poznáme zo smartfónov výrobcu. O prevedenie obrazu sa zasluhuje aj umelá inteligencia, pričom tá dopomáha aj kvalite zvuku.

Zdroj: Xiaomi

​Zaujímavosťou televízora je to, že je stavaný na to, aby bol umiestnený vo svojom okrúhlom stojane a nie zavesený na stene. Takto si zároveň používateľ lepšie vychutná „plávajúci“ obraz v priestore izby. 

Novinka nie je žiadnym lacným špásom. Na čínskom trhu sa bude predávať od v prepočte približne 6000 eur. Uvidíme, kedy dorazí na pulty v našom regióne.