Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2021, 15:47

Unikli informácie o novom iPhone 13. Fanúšikovia Applu sa majú na čo tešiť

  • Nový iPhone 13 by mal priniesť novinky v oblasti displeja a jeho zobrazovacích schopností.
  • Zaujímavosťou je však i možné vylepšenie fotiek nočnej oblohy a ďalšie funkcie.
Unikli informácie o novom iPhone 13. Fanúšikovia Applu sa majú na čo tešiť
Zdroj: EverythingApplePro / YouTube

Predstavenie nového iPhonu 13 je síce až o pár mesiacov, no sú tu už prvé informácie o tom, čo by mohla budúca novinka obsahovať. Samozrejme, treba ich brať s miernou rezervou, avšak tieto dohady pochádzajú od známeho “odhaľovača”, teda informátora Maxa Weinbacha.

Jeho predpovede sa už aj v minulosti neraz naplnili, a tak môže mať i tento rok dobré spojky vo fabrikách či medzi inžiniermi, vývojármi alebo testermi, píše portál macrumors.com.

Na čo je Always-On displej a prečo využíva OLED?

Weinbach na svojom YouTube kanáli EverythingApplePro uvádza, že nové iPhony by mali obsahovať Always-On displej. Je to "neustále zobrazovanie" času, dátumu či notifikácií na displeji. Always-On displej je už niekoľkoročnou záležitosťou na smartfónoch s Androidom a viaže sa na ich displeje s technológiou OLED.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Always-On displej však nie je novinkou ani pre Apple - využíva ho už aj v hodinkách Apple Watch. Je preto zaujímavé, že túto funkciu ešte nepreniesol aj do iPhonov. A na čo to celé slúži? Ide predovšetkým o to, aby ste nemuseli displej svojho smartfónu neustále zapínať, aby ste si skontrolovali, či vám niekto písal alebo telefonoval.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.