Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2020, 00:01

Nový iPhone by sme okamžite brali. Mrzí nás len jedna vec

  • Vyskúšali sme top novinku medzi smartfónmi. 
  • Nový iPhone 12 Pro Max má maximálny výkon a robí skvelé video. Kde sú však jeho slabiny?
Nový iPhone by sme okamžite brali. Mrzí nás len jedna vec
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Familiárny i vynovený zároveň. Presne to od iPhonu očakávajú jeho fanúšikovia a Apple už dlho na tom stavia svoje produkty. Zachováva z veľkej časti pôvodný dizajn a postupne pridáva rôzne funkcie. Z času na čas príde nejaká zmena, akou bol napríklad výrez v displeji, no potom si ho opäť Apple udržiava v nezmenej forme už štvrtú generáciu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Tentoraz však prišiel aj s hranatými okrajmi, ktoré sú dosť nezvyklé. Zaujímavosťou však je, že sa tým opäť prihlásil k svojmu dedičstvu z minulých rokov. Stačí si spomenúť na starší iPhone 4 či 5, ktoré mali presne také hrany ako dnešná 12-ka. To všetko sú však len kozmetické zmeny a od firmy rozmerov Applu čaká technologická verejnosť aj iné kvality.

Koniec koncov, treba vedieť, či si máme nachystať peňaženky a zaplatiť za novinku – alebo zostať pri poslednej generácii. Ako sa teda firma popasovala s týmto zadaním? Vyskúšali sme najvybavenejší iPhone 12 Pro Max, aby sme čo najlepšie zodpovedali túto otázku.

Pozrite si fotky vytvorené iPhonom 12 Pro Max:

Hranaté tvary

Všetky iPhony 12 majú totožný dizajn, pričom je zaujímavé, že si zachovávajú aj veľkosť výrezu. V ňom je situované Face ID, teda najpokročilejšie snímanie tváre. Fungovalo vynikajúco, i keď tu máme výhradu. Je ňou fungovanie v rúškach.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Je nám jasné, že Apple niekoľko mesiacov či dokonca pred niekoľkými rokmi nemyslel pri vývoji na pandémiu. Nikto z nás si azda ešte ani začiatkom marca nedokázal predstaviť, že bude celý svet ukrytý za kúskami plátna. Momentálne si však iPhone môžete odomknúť len pomocou PIN alebo tváre – a nám v súčasnej situácii chýba ešte aspoň možnosť odomykania odtlačkom prsta.

Od toho však Apple upustil už pred pár generáciami. Mimoriadne by sa nám hodil snímač odtlačkov prstov napríklad v bočnej hrane, ktorá je vďaka svojmu plochému rozmeru na to doslova stavaná. Nevadí však, je to len menší postreh.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.