Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2021, 18:39

Zabijak vlajkových lodí si v teste počínal dobre. Kde je teda problém?

  • OnePlus 8T ponúka skvelý výkon vo svojej triede a extra rýchle nabíjanie.
  • Má však i slabiny. Prečítajte si viac v našej recenzii.
Zabijak vlajkových lodí si v teste počínal dobre. Kde je teda problém?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Smartfóny OnePlus patria k čoraz obľúbenejším. Toto tvrdenie nemá vyznieť ako prvoplánová reklama, ale faktom je, že výrobca je na trhu už pár rokov a stále ponúka slušné modely za slušné ceny. Nie nadarmo ho prezývajú zabijak vlajkových lodí.

Nám sa v redakcii ocitol na test model OnePlus 8T v príťažlivej farebnej verzii hrajúcej viacerými odtieňmi zelenej a modrej. Z hľadiska prvého dojmu jej nemáme čo vyčítať a novinka na nás pôsobila celkom prémiovo.

​Na bledom lesklom zadnom kryte navyše nebolo až tak vidieť odtlačky prstov. I keď je pravdou, že sme počas celého testy využívali obal, ktorý sa ako bonus nachádza v škatuľke v balení.

Dizajn a displej

Na zadnej strane je o jeden snímač navyše v porovnaní s modelom OnePlus 8, a tak sa tu nachádza masívnejšia sústava fotoaparátov. Či už je to pekné, alebo nie, necháme na vás. Tento trend si osvojujú snáď všetci výrobcovia smartfónov, takže vyčnievajúce veľké fotoaparáty nie sú už žiadnou raritou.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​​Zaujímavosťou z hľadiska dizajnu je však klasické analógové tlačidlo na boku, ktorým vypínate zvuk. Takúto vecičku nevidíme na Android smartfónoch často a je celkom možné, že sa tvorcovia inšpirovali u jabĺčkovej konkurencie.

​Zakladatelia firmy OnePlus sa totiž netaja tým, že obdivujú iPhony. V každom prípade, je to praktické, keďže zvonenie a notifikácie si môžete stlmiť bez toho, aby ste museli niečo stláčať na displeji.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Celkovo nejde o malý smartfón. Jeho hmotnosť je 188 gramov a displej má uhlopriečku 6,55 palca. Nevyberú si ho teda tí, ktorí túžia po útlom malom telefóne. Avšak, nepôsobí až tak mohutne, za čo môžu pomerne tenké rámiky. A práve väčší displej patrí k tomu, čo chceme na smartfóne pochváliť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.