Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2020, 00:01

Vstupná brána k drahším kolegom. V čom je skvelý tento telefón?

Otestovali sme Motorolu Moto G Pro. Snaživý smartfón má dôležité plusy, no aj slabé miesta.

Vstupná brána k drahším kolegom. V čom je skvelý tento telefón?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Najznámejšími smartfónmi so stylusom, teda špeciálnym digitálnym perom, sú zaiste Samsungy z radu Galaxy Note. V ich útrobách sa ukrýva pero S Pen už desaťročie. A hoci ojedinele sa počas dekády ešte vyskytli zariadenia podobného typu, je ich stále len ako šafranu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Práve preto nás zaujala novinka od Motoroly, ktorá prináša stylus do lacnejšieho zariadení. Smartfón Moto G Pro sa pohybuje v cenovej kategórii približne 250 eur a pokúša sa používateľa presvedčiť, že život so stylusom je lepší. Podarilo sa mu to?

Dizajn

Na prvý pohľad sa smartfón ničím neodlišuje od konkurencie. Má displej na prednej strane, tlačidlá na boku a fotoaparát na zadnej strane. Keď sa však lepšie pozriete, v spodnej hrane nájdete šuflíček, z ktorého vytiahnete stylus.

Pozrite si fotky, ktoré spravila Motorola Moto G Pro:

​Ak ste sa už stretli s perom na niektorom z nových Samsung Galaxy Note, môžete byť z motoroláckeho stylusu smutní. Neobsahuje žiadne tlačidlo a nemá ani nijaké smart funkcie. Obsahuje jednoduchší hrot a pri písaní na displej nemá vyspelú motoriku ako S Pen.

Treba si však pripomenúť cenovú kategóriu a cenový rozdiel o hodnote stoviek eur. Stylus v Motorole sa na nič nehrá a neohuruje používateľa. Nepriek tomu sme boli milo prekvapení. Píše sa s ním veľmi dobre a dokonca zvláda aj niečo navyše.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.