Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2020, 00:01

Top smartfónu za 1300 eur chýba len jedna podstatná vec

  • Veľký displej, obrovský fotoaparát na zadnej strane a vynovené pero S Pen.
  • Čo všetko ponúka nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra a kde ukrýva kontroverznú stránku?
  • Prečítajte si našu recenziu a nezabudnite si pozrieť aj galériu fotiek, ktorú sme vytvorili touto novinkou.  

Samsung Galaxy Note je séria smartfónov s jedinečným perom S Pen v útrobách telefónu. Je to najpokročilejší stylus, aký v telefónoch nájdete, a zároveň je to jeden z najstarších kontinuálnych modelových radov, aké sa v mobilnom svete vyrábajú.

Prvý kúsok vyšiel v roku 2011 a priniesol dovtedy jeden z najväčších displejov. Nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra nezostal tejto povesti nič dlžný a opäť je tu s masívnou obrazovkou a perom, ktoré má pokročilé vlastnosti. Ako si počínal v teste?

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Dizajn

Obrovský. Takýto prívlastok väčšinou dávali ľudia tomuto smartfónu. Jeho veľkosť azda ešte viac umocňuje fakt, že má ostré rohy a tvorí doslova obdĺžnik. Telefón je i pomerne ťažký, jeho hmotnosť bola 208 gramov.

V neposlednom rade nadvihnete obočie aj pri pohľade na zadnú stranu. Tu je fotoaparát, na ktorom sa Samsung vôbec nesnažil ukryť množstvo snímačov a šošoviek. Tvorí naozaj výraznú časť zadnej steny. Dokonca sa kvôli veľkosti fotoaparátu presunula aj šachta na pero S Pen na ľavú stranu, keďže jeho dĺžka sa stretávala so systémom fotoaparátov.

Toto nemusí byť všetkým sympatické. Nenechajte sa však oklamať – práve veľký 6,9-palcový AMOLED displej je tým, pre čo si ľudia Note vyberajú. Na jednej strane sa na veľkom displeji lepšie pracuje s viacerými aplikáciami, na druhej strane sa na väčší displej príjemnejšie píšu poznámky S Penom a sledujú videá.

Note bol odjakživa symbolom výkonného pracovného nástroja, a nie kompaktu. Pre tých, ktorí by si predsa len priali niečo menšie, je tu však i verzia s menším a rovným displejom vo veľkosti 6,7 palca. 

Takto fotí Samsung Galaxy Note 20 Ultra:

Na spodnej strane je USB-C konektor a reproduktor, pričom druhý reproduktor sa nachádza aj v hornej časti. Je určený na hovory, no pri sledovaní videí tvorí skvelý duálny reproduktor. Zadnú stenu i displej pokrýva odolné sklo. V našom prípade sme mali na testovanie verziu Mystic Bronze s matným povrchom, ktorý sa nám veľmi páčil.

K displeju nemáme výhrady, má jednu z najvyšších svietivostí na trhu a je perfektne ostrý. Podporuje 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, ktorá sa postará o plynulé zobrazenie bez jemného sekania obrazu. Tá sa však dá nastaviť len ako adaptívna funkcia, teda zapne sa len v momente, keď sa objaví obsah, ktorý ju „potrebuje“.

Keď ju teda chcete využívať stále, nepôjde to. Nám to však úplne postačovalo a oceňujeme to, pretože sa šetrí energia v batérii.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Iný kraj, iný čip

Papierové špecifikácie pamäti a výkonu sú mierne kontroverzné. V nami testovanom kuse je procesor Exynos, ktorý je určený pre európsky trh. Pochádza z domácej Samsung dielne.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk