Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2020, 00:01

Top smartfónu za 1300 eur chýba len jedna podstatná vec

  • Veľký displej, obrovský fotoaparát na zadnej strane a vynovené pero S Pen.
  • Čo všetko ponúka nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra a kde ukrýva kontroverznú stránku?
  • Prečítajte si našu recenziu a nezabudnite si pozrieť aj galériu fotiek, ktorú sme vytvorili touto novinkou.  

Samsung Galaxy Note je séria smartfónov s jedinečným perom S Pen v útrobách telefónu. Je to najpokročilejší stylus, aký v telefónoch nájdete, a zároveň je to jeden z najstarších kontinuálnych modelových radov, aké sa v mobilnom svete vyrábajú.

Prvý kúsok vyšiel v roku 2011 a priniesol dovtedy jeden z najväčších displejov. Nový Samsung Galaxy Note 20 Ultra nezostal tejto povesti nič dlžný a opäť je tu s masívnou obrazovkou a perom, ktoré má pokročilé vlastnosti. Ako si počínal v teste?

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Dizajn

Obrovský. Takýto prívlastok väčšinou dávali ľudia tomuto smartfónu. Jeho veľkosť azda ešte viac umocňuje fakt, že má ostré rohy a tvorí doslova obdĺžnik. Telefón je i pomerne ťažký, jeho hmotnosť bola 208 gramov.

V neposlednom rade nadvihnete obočie aj pri pohľade na zadnú stranu. Tu je fotoaparát, na ktorom sa Samsung vôbec nesnažil ukryť množstvo snímačov a šošoviek. Tvorí naozaj výraznú časť zadnej steny. Dokonca sa kvôli veľkosti fotoaparátu presunula aj šachta na pero S Pen na ľavú stranu, keďže jeho dĺžka sa stretávala so systémom fotoaparátov.

Toto nemusí byť všetkým sympatické. Nenechajte sa však oklamať – práve veľký 6,9-palcový AMOLED displej je tým, pre čo si ľudia Note vyberajú. Na jednej strane sa na veľkom displeji lepšie pracuje s viacerými aplikáciami, na druhej strane sa na väčší displej príjemnejšie píšu poznámky S Penom a sledujú videá.

Note bol odjakživa symbolom výkonného pracovného nástroja, a nie kompaktu. Pre tých, ktorí by si predsa len priali niečo menšie, je tu však i verzia s menším a rovným displejom vo veľkosti 6,7 palca. 

Takto fotí Samsung Galaxy Note 20 Ultra:

Na spodnej strane je USB-C konektor a reproduktor, pričom druhý reproduktor sa nachádza aj v hornej časti. Je určený na hovory, no pri sledovaní videí tvorí skvelý duálny reproduktor. Zadnú stenu i displej pokrýva odolné sklo. V našom prípade sme mali na testovanie verziu Mystic Bronze s matným povrchom, ktorý sa nám veľmi páčil.

K displeju nemáme výhrady, má jednu z najvyšších svietivostí na trhu a je perfektne ostrý. Podporuje 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, ktorá sa postará o plynulé zobrazenie bez jemného sekania obrazu. Tá sa však dá nastaviť len ako adaptívna funkcia, teda zapne sa len v momente, keď sa objaví obsah, ktorý ju „potrebuje“.

Keď ju teda chcete využívať stále, nepôjde to. Nám to však úplne postačovalo a oceňujeme to, pretože sa šetrí energia v batérii.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Iný kraj, iný čip

Papierové špecifikácie pamäti a výkonu sú mierne kontroverzné. V nami testovanom kuse je procesor Exynos, ktorý je určený pre európsky trh. Pochádza z domácej Samsung dielne.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.