Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2020, 12:35

Ďalšia obrovská rana pre Huawei. Musí zastaviť výrobu svojich kľúčových súčastí

  • "V rámci druhého kola amerických sankcií bohužiaľ naši výrobcovia čipov prijímali objednávky len do 15. mája. Výroba sa zastaví 15. septembra," hovorí Richard Yu, šéf spotrebiteľskej divízie Huawei.
  • Posledná vlajková séria s čipom Kirin tak má byť Huawei Mate 40. 
Ďalšia obrovská rana pre Huawei. Musí zastaviť výrobu svojich kľúčových súčastí
Zdroj: Huawei

Čínskej technologickej spoločnosti Huawei Technologies v dôsledku amerických sankcií dochádzajú čipy pre výrobu smartfónov. Firma bude kvôli sankciám budúci mesiac nútená zastaviť produkciu svojich vlastných čipov Kirin. Uviedol to podľa agentúry AP šéf spotrebiteľskej divízie Huawei Richard Yu.

Spojené štáty firmu Huawei už dlhšiu dobu obviňujú z krádeží technológií a podozrievajú zo špionáže pre čínsku vládu. Firma tieto tvrdenia dlhodobo odmieta.

Yu uviedol, že Huawei zastaví výrobu svojich čipov Kirin 15. septembra. Tieto čipy totiž pre firmu zhotovujú dodávatelia, ktorí americkú výrobnú technológiu potrebujú. "Je to pre nás veľmi veľká strata," vyhlásil Yu na konferencii China Info 100. "V rámci druhého kola amerických sankcií bohužiaľ naši výrobcovia čipov prijímali objednávky len do 15. mája. Výroba sa zastaví 15. septembra," dodal.

Washington na situáciu reagoval už minulý rok, kedy obmedzil prístup firme Huawei k americkým súčiastkam a technológiám. Tento rok v máji reštrikcie ešte sprísnil, keď zakázal dodávateľom po celom svete používanie amerických technológií na výrobu súčiastok pre Huawei, píše AP. 

Možné riešenia

Zatiaľ nie je jasné, ako si Huawei so situáciou poradí, keďže čipy tvoria základný kameň a srdce smartfónov. Prísť o tak dôležitú súčasť je naozaj nesmierny problém. Huawei roky pracoval na vlastných procesoroch a aby vyvinul niečo nové, potreboval by ďalšie roky vývoja. A tiež množstvo s tým súvisiacich financií. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 52% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.