Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.07.2020, 00:01

Oplatí sa kúpiť starší špičkový telefón, alebo novú strednú triedu? Poradíme vám, ako si vybrať

  • Máte obmedzený rozpočet a rozhodujete sa medzi staršou vlajkovou loďou a novšou strednou triedou?
  • Zvážte tieto body pri rozhodovaní.

Oplatí sa kúpiť starší špičkový telefón, alebo novú strednú triedu? Poradíme vám, ako si vybrať
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Oplatí sa kúpiť staršiu vlajkovú loď, alebo aktuálne novinky za rovnakú cenu v podaní smartfónov strednej triedy? Na prvý pohľad môže totiž vyzerať rok či dva starý top telefón ako veľmi dobrá voľba. Naproti tomu, priemerný smartfón za 400 - 500 eur môžeme veľmi ľahko podceniť.

Britský technologický Youtuber Arun Maini teda načrel do témy a priniesol niekoľko zaujímavých poznámok. Ak máte k dispozícii len obmedzený rozpočet a pred sebou spomínanú voľbu, zvážte tieto nasledujúce body.

Dodáme však ešte na začiatok pár poznámok:

  • Po prvé, nasledujúci článok platí pre smartfóny s Androidom, nie pre iPhony.
  • Po druhé, nezabúdajte, že androidových smartfónov je veľké množstvo a je nemožné všetko "nahádzať do jedného vreca". Nie všetky body preto musia platiť na každý telefón. Z nášho pohľadu však ide o zaujímavého sprievodcu, ktorého by ste pri kúpe mohli vziať do úvahy. 

Balenie

Často vám vie práve balenie výrobcu povedať, či ide o prémiový telefón alebo o lacnejší kus. Nejde pritom o luxusnosť krabičky. Je totiž veľká šanca, že v balení vlajkových lodí nájdete rýchle nabíjačky, kvalitné slúchadlá či ďalšie zaujímavé príslušenstvo v podobe rôznych redukcií.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk