Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2020, 18:32

Vyskúšali sme 8K video aj obrovské približovanie. Aký je nový Samsung?

  • Novinka Samsung Galaxy S20 Ultra je kráľom papierových špecifikácií. Má najväčšie priblíženie, 8K video, obrovskú baterku.
  • Ako sa však osvedčil telefón v praxi?

Spraviť recenziu na tie najlepšie telefóny na trhu je čoraz náročnejšie. Na jednej strane musíme povedať, že aj keď sa zdá, že nie je čo vylepšovať, vždy je tu priestor na zmeny. Tie sa však bežnému používateľovi nemusia zdať úplne podstatné. Pre bežného používateľa je skrátka už drvivá väčšina smartfónov nad sumu 900 eur skutočne vynikajúcou voľbou.

A smerom nahor je to skôr o kozmetických úpravách, ktoré majú čo povedať len tým najnáročnejším. No práve to je uhol pohľadu, cez ktorý sa budeme pozerať na telefón Samsung Galaxy S20 Ultra. Ten je totiž naozaj vynikajúco vybavený a jedným slovom môžeme povedať, že je úžasný. Má výborný displej, nádherne fotí, batéria dlho vydrží. Na poriadne posúdenie bude tak teda potrebovať naozaj prísne kritériá. A veru aj porovnávanie s konkurenciou.

Pozrite si fotky z telefónu Samsung Galay S20 Ultra:

Displej a výkon

Samsung Galaxy S20 Ultra prichádza v najvyššom vybavení len v dvoch serióznych farbách. Čierna a sivá. Zbytočné čačky idú nabok a telefón je vďaka prevedeniu zo skla a kovu chladne elegantný. Prináša so sebou naozaj masívny súbor fotoaparátov na zadnej strane a na pohľad by veru len tak nič nenapovedalo, že ide o tohto juhokórejského výrobcu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Fotoaparáty poriadne vystupujú zo zadnej steny a smartfón je celkovo aj pomerne ťažký s hmotnosťou 222 gramov. Telefón zároveň nie je žiadnym drobcom ani z hľadiska rozmerov. Jeho displej zaberajúci takmer celú prednú stranu má uhlopriečku 6,9 palca. Pre nás bolo zaujímavosťou to, že okraje displeja sú už trošku menej zahnuté ako u predošlého modelu.

AMOLED displej patrí k tým najpokročilejším na trhu. Má skvelé zobrazovacie schopnosti a jeho tón si môžete akokoľvek prispôsobiť v nastaveniach. O jeho kvalitách však hovorí aj to, že má až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Je to dvojnásobok oproti najlepšiemu iPhonu a nový Huawei P40 Pro má “len” 90 Hz displej. Tento údaj je však dôležitý skôr pre hráčov hier alebo skutočných fajnšmekrov.

Vďaka tomuto údaju sa vám totiž extra rýchlo obnovuje obraz vy máte počas hrania vybraných náročnejších hier maximálne plynulý zážitok. Cenou za to je síce rýchlejšie vybíjanie batérie, ale pre mobilných hráčov to môže byť dôležité.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.