Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2020, 18:30

WhatsApp dostal tmavý režim. Takto si ho aktivujete

Tmavá téma chatov vo WhatsAppe je prístupná už aj pre Slovensko.

WhatsApp dostal tmavý režim. Takto si ho aktivujete
Zdroj: WhatsApp

Niektoré aplikácie ponúkajú používateľom aj takzvaný tmavý režim. Pozadie aplikácie je vtedy čierne, alebo nejakým spôsobom stmavené. Po tom, ako Tmavý režim dorazil na YouTube sa o pár mesiacov objavil aj na Messengeri a časom bol dostupným aj pre Instagram. 

Aktuálne správy z androidcentral.com hovoria, že tmavý režim je dostupný už aj pre WhatsApp. Nuž a ak ste fanúšikom tmavého rozhrania vášho smartfónu, tento režim si zamilujete. Tmavá téma chatov vo WhatsAppe je prístupná už aj pre Slovensko. 

Návod, ako si aktivujete tmavý režim na WhatsAppe:

​Ako si ju aktivujete? Stačí ísť do obchodu Google Play s aplikáciami a vyhľadať WhatsApp. Mali by ste mať k dispozícii aktualizáciu, ktorú spustíte. Keď sa vám aplikácia obnoví, mali by ste spolu s aktualizáciou získať aj možnosť tmavého režimu. 

Vymažte z multitaskingu aplikáciu WhatsApp, aby nebežala na pozadí a znovu ju spustite. V Nastaveniach kliknite na možnosť Chaty a tu nájdete novú položku Motív, kde zvolíte Tmavý režim. 

​Ak sa pýtate, na čo je to dobré, odpoveď nie je úplne jednoznačná. Milióny používateľov si obľúbili tmavú farbu pozadia či už v celom systéme smartfónu, alebo jednotlivých aplikácií.

Na jednej strane to aj podľa nás vyzerá esteticky, no na druhej strane to môže v niektorých prípadoch šetriť batériu. Pri AMOLED displejoch sú totiž vtedy vypnuté pixely, takže nevysielajú svetlo a tak sú šetrnejšie k batérii. Ak máte displeje s inou technológiou, nemá to významný vplyv na batériu. 

V neposlednom rade však z tmavších tém a pozadí majú radosť naše oči. Nepáli do nich tak veľmi bledé svetlo z displejov. Odborníci sa zhodujú na tom, že modré svetlo, ktoré prúdi z displejov, môže mať vplyv aj na to, že sa nám ťažšie zaspáva. Tmavý režim tak môže byť aj celkom užitočný.  

Máte v obľube tmavé témy a režimy aplikácií? Dajte nám vedieť v komentári váš názor.