Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2019, 09:00

Nový čierny režim na Messengeri vývojari skryli. Poradíme vám, ako si ho aktivovať

Iba jediné emoji vám pomôže získať tmavý režim na Messengeri.

Nový čierny režim na Messengeri vývojari skryli. Poradíme vám, ako si ho aktivovať
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/Internet

Možno na to neexistuje racionálne vysvetlenie, no obrovskému množstvu používateľov rôznych aplikácií sa páči tmavý režim. Množstvo výrobcov tomu vychádza v ústrety a v menu svojich smartfónov si môžete zvoliť nie len biely podklad, ale aj čierny. 

Veľmi populárna čierna téma zarezonovala aj v rámci aplikácie YouTube a bolo len otázkou času, kedy dorazí aj na Facebook Messenger.

Facebook totiž ohlásil už v máji minulého roka na svojej vývojárskej konferencii, že pre svojich používateľov chystá takúto novinku. 

Tmavý režim sa momentálne stal skutočnosťou. Čo treba spraviť, aby ste si ho aktivovali? Facebook sa s tým trochu pohral a vy môžete pri aktivácii tmavého režimu zažiť o emóciu navyše:

1. Na začiatok totiž treba odoslať niekomu z kontaktov emoji v tvare mesiaca. Presnejšie však musí ísť o tento emotikon:

Zdroj: Internet

​2. Dostanete správu, že ste objavili tmavý režim. 

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​3. Prejdete do svojho profilu na Messengeri a už by mala byť hneď navrchu možnosť aktivovať si Tmavý režim.

4. Gratulujeme, máte tmavý režim :)

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Z tmavého režimu môžu profitovať vaše oči, na ktoré bude "páliť" menej žiary z displeja telefónu. Čierna vás tiež nebude vyrušovať, keď si v noci skontrolujete svoje chaty na Messengeri.

No a v neposlednom rade, výhodu získajú z neho aj tí, ktorí majú displej s využitím AMOLED technológie. Z čiernych pixelov totiž neemituje svetlo, ale sa vypínajú. Tmavý režim tak dokáže šetriť batériu. 

Pozrite si, ako vznikol Facebook: