Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2020, 00:01

Nový Huawei príde s množstvom fotoaparátov. Niečo mu však bude i chýbať

  • Sedem fotoaparátov a chýbajúce služby Google. Taký by mal byť nový Huawei.
  • Predstavenia sa dočkáme zrejme v marci. 
Nový Huawei príde s množstvom fotoaparátov. Niečo mu však bude i chýbať
Zdroj: Evan Blass / Twitter

Predstavenie novej vlajkovej lode Huawei sa blíži. Hoci zatiaľ nie je známy presný dátum uvedenia, špekuluje sa o konci marca 2020. Huawei by mal vtedy zrejme v Paríži odhaliť svoju novinku Huawei P40 a vyspelejší model P40 Pro.

Ako už býva zvykom, na internet unikli fotografie týchto zariadení, informuje na svojom Twitteri známy "leakster", teda "zverejňovač uniknutých informácií" Evan Blass. Malo by ísť opäť o špičkové zariadenia, ktorých dominantou bude fotoaparát. A nie jeden. Ani dva. Ale rovno sedem.

Dva fotoaparáty sa budú nachádzať na prednej strane a až päť fotoaparátov si nájde svoje miesto v zadnej časti. Podľa doterajších správ sa môžeme opäť tešiť na zábery s približovaním. Kým minuloročná pýcha Huaweiu - model P30 Pro dokázal päťnásobný optický zoom, tento raz by mohlo ísť aj o deväť či desaťnásobné priblíženie.

Naznačujú to ohniskové vzdialenosti uvedené na jednej z detailných uniknutých snímok (clona 1.8 - 4.0 + 18-240mm). V rámci foto výbavy sa opäť predstaví Huawei v spolupráci s Leicou.

Zaujímavosťou je podľa Blassa aj to, že Huawei sa rozhodol pomenovať svoje dve novinky po dvoch hrdinkách z  animovaného filmu Frozen - Ľadové kráľovstvo. P40 má byť Anna a P40 Pro má mať označenie Elza.

Chýbajúci Google obchod. A služby

Čo však bude novinke chýbať? Mali by to byť služby Google Play, ktoré sú už boľavou témou pre Huawei Mate 30, teda jesennú novinku, ktorá ako prvá od čínskeho giganta narazila na problém americko-čínskej obchodnej vojny. Preto nedorazila napríklad s Obchodom Google Play a inými službami. Na Slovensku sa ani oficiálne nepredávala.

Huawei by teda pri predstavení mohol uviesť aj nejaké novinky z oblasti softvéru či vlastného operačného systému. Je totiž dosť možné, že sa neustále snaží dostať z "izolácie", ktorú má v Európe kvôli nefungujúcemu aplikačnému obchodu od Google.