Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2019, 00:01

Fanúšikovia filmov, zbystrite pozornosť. Tento telefón by sa vám mohol hodiť

  • Kinoplátno do vrecka? Telefón Sony Xperia 10 Plus v tom nevidí až taký problém.
  • Novinky zo strednej triedy prichádzajú aj na Slovensko.

Spoločnosť Sony predstavila na tlačovej konferencii novinky Sony Xperia 10 a 10 Plus pre slovenský trh. Sú to telefóny, ktoré patria do strednej triedy a Sony si od nich aktuálne na tomto poli dosť sľubuje. 

Hlavnou zaujímavosťou noviniek je ich unikátny natiahnutý formát displeja s pomerom strán 21:9. Na čo je vhodný a v čom sú jeho hlavné výhody, to sa dozviete v našom videu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Sony Xperia 10 Plus je vybavenejší telefón z dvojice "desiatok" a prináša 6,5 palcový displej s rozlíšením 1080 x 2520 pixelov.

V jeho vnútri bije osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 636, ktorému robia spoločnosť 4 GB pamäte RAM. Kapacita úložného priestoru je 64 GB, no tie sa ešte dajú rozšíriť o micro SD kartu.

Sony sa snaží prinášať novinky s najaktuálnejším softvérom, a tak tomu nie je inak ani pri tomto modeli. Má Android 9 Pie a vo svojej nadstavbe využili tzv. Side Sense. Je to zaujímavá fičúrka, kedy po poklepkaní na kraj displeja vyrolujete ponuku aplikácií. Tiež sa o nej dozviete viac vo videu.

Na zadnej strane je duálny fotoaparát s rozlíšeím 12 MP a 8 MP, pričom selfie si spravíte pomocou 8 MP prednej kamery. Pozrite si aj našu galériu nafotenú týmto smartfónom:

​Na bočnej strane je situovaná čítačka odtlačkov prstov, ktorú sme už v tejto polohe u výrobcu videli. Chvíľu sa totiž zdalo, že s jej pozíciou experimentoval. Nám však úplne vyhovovala práve tu.

Batéria je tu s kapacitou 3000 mAh, no pri Sony sme zvyknutí na silnú výdrž v papierovo menšom podaní. Snáď je to tak aj tento raz.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Sony Xperia 10 a 10 Plus nájdete už aj u operátorov, pričom ich plná suma je 349 za model 10 a 429 za model 10 Plus.