Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2019, 11:15

Prvý telefón, ktorý sleduje vaše oči. Rozmazanú fotku s ním vraj nespravíte

Sony Xperia 1 doslova vytŕča z radu. Má totiž veľký natiahnutý displej a iné telefóny pri ňom vyzerajú malo a zavalito.

Spoločnosť Sony predstavila na výstave MWC v Barcelone tiež svoju novinku. K špičke sa chce zaradiť smartfónom Sony Xperia 1. 

Ak poznáte aspoň trochu názvoslovie vlajkového radu Sony, tak sa môžete cítiť zmätení. Po Xperii XZ2 a XZ3 by mala nasledovať štvrtá generácia. Nastáva však zmena a je tu Xperia 1.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Vo videu si pozrite demonštráciu funkcií novej vlajkovej lode. Nechýba špeciálna funkcia na nakrúcanie videí, perfektné portréty či audio. V článku nájdete máte vymenované parametre: 

Tento smartfón doslova vytŕča z radu. Má totiž veľký natiahnutý displej a iné telefóny pri ňom vyzerajú malo a zavalito. Pomer strán novinky je až 21:9. Ide o HDR OLED panel s veľkosťou 6,5 palca s rozlíšením 3840 x 1644 pixelov - označovaných ako 4K displej.

Vďaka natiahnutému displeju môže bežať jedna aplikácia v kúsku hornej časti bez toho, že by nejak obmedzovala napríklad otvorenú internetovú stránku pod ňou.

Sony Xperia 1 chce poriadne zaujať aj fotoaparátom. Prichádza vybavená trojicou snímačov s rozlíšením po 12 MP. Patrí k nim hlavný objektív s optickou stabilizáciou, teleobjektív a super-široký objektív.

​Vo vnútri zariadenia pracuje Snapdragon 855, ktorý bude v najbližšej dobe tým najlepším od Qualcommu. Sekunduje mu 6 GB pamäte RAM a nájdete tu 128 GB vnútroného úložiska.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Zaujímavosťou je snímač odtlačkov prstov. Nenachádza sa podľa trendu v displeji, ani na zadnej strane - ale na boku zariadenia. Sony pritom už takýto snímač predstavila pred pár rokmi.

Batéria prišla s kapacitou 3300 mAh. Smartfón sme si bohužiaľ nemohli chytiť do rúk a na výstave je zatiaľ ukrytý za sklom. Dostupný bude totiž až v priebehu apríla - mája 2019. Jeho predbežná cena by mala byť na úrovní 970 eur. 

Na výstavu MWC 2019 nás pozval Orange

Ticketportal.sk