Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 19:12 Aktualizované dňa 14.03.2019 o 22:30

Najdlhší výpadok Facebooku v histórii trval viac ako 24-hodín

  • Problémy sme zaznamenali aj my a hlásia ich tiež naši čitatelia zo Slovenska.
  • Záležitosť sa týkala aj WhatsAppu.
  • Už včera sme pritom informovali o výpadkoch služby Gmail.
Najdlhší výpadok Facebooku v histórii trval viac ako 24-hodín
Zdroj: Facebook Messenger

Facebook čelil najdlhšie trvajúcemu výpadku v histórii. Viac ako dvadsaťštyri hodín bojoval s problémami so serverom. 

A hoci Facebook už na sociálnej sieti potvrdil, že Instagram by mal opäť fungovať, podľa downdetector.com to vyzerá tak, že ľudia stále hlásia problémy so samotným Facebookom:

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / Downdetector.com

Ako to celé začalo: 

Už včera sme informovali o výpadkoch služby Gmail. Večer sa na listinu zaradil aj Facebook a Instagram. Problémy boli s načítaním stránky (aplikácií), kedy sa používateľovi jednoducho objaví správa, že prebieha údržba, informuje technologický portál cnet.com

Zahraničné weby požiadali o reakcie Facebook, ktorý vlastní i Instagram. Jasné stanovisko síce nedostali, no Facebook potvrdil, že sa snaží o čo najrýchlejšie riešenie situácie.

Zaujímavé pritom je, že nemenoval problém konkrétne s Instagramom, ale vyhlásenie zovšeobecnil na problémy s "rodinou aplikácií" Facebooku. Mohlo to zahŕňať napríklad aj WhatsApp, ktorý tiež spadá pod modrý gigant. Ako sa neskôr ukázalo, nám sa tiež nedali odosielať hlasové správy na WhatsAppe...

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / WhatsApp

​Facebook zároveň potvrdil, že nešlo o útok DDoS, kedy sa hackeri snažia zahltiť servery obrovským množstvom požiadaviek.

Podľa stránky, ktorá deteguje problémy jednotlivých sociálnych sietí downdetector.com hlásili včera večer najčastejšie problémy ľudia v USA, v Južnej Amerike, ale aj v celej Európe.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / Downdetector.com

​V komentároch pod článkom ste reagovali, že aj vy zaznamenávate problém s načítavaním Facebooku či zobrazovaním komentárov pod príspevkami.

Nám v redakcii Facebook fungoval, no "zamrzol" nám Instagram. Pod profilom sa nezobrazovali žiadne príspevky, pričom zostávala len hláška "Nepodarilo sa aktualizovať kanál".

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / Instagram

​​Ako ste na tom vy? Dajte nám vedieť v komentároch. O vývoji situácie vás budeme, samozrejme, informovať.

Ticketportal.sk