Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 09:13 Aktualizované dňa 13.03.2019 o 13:29

Gmail má veľký výpadok. Hlásia ho používatelia z celého sveta

  • Na Slovensku sa zatiaľ problém neobjavil. Výpadkom Gmail-u je aktuálne najviac zasiahnuté Japonsko, Malajzia, Austrália a časť Číny. 
  • Niektorí sa sťažujú, že nefungujú ani iné pridružené služby v podobe cloudového úložiska Google Drive.
Gmail má veľký výpadok. Hlásia ho používatelia z celého sveta
Zdroj: Pixabay

Jedna z najpopulárnejších mailových služieb Gmail má aktuálne veľký výpadok. Používatelia z celého sveta hlásia menšie či väčšie problémy, informuje technologický portál cnet.com

Podľa stránky donwdetector.com boli dnes ráno okolo deviatej nášho času najviac zasiahnuté Japonsko, Malajzia, Austrália a časť Číny. Problémy však hlásilo aj mnoho používateľov v USA či Latinskej Amerike:

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / Downdetector.com

Odvtedy sa situácia zmenila. Približne 13:30 nášho času sa mapa problémov rozšírila viac aj na Európu. Používatelia nahlasujú ​nefunkčnosť služby aj v Holandsku, Španielsku, Veľkej Británii, Írsku či dokonca v Maďarsku, Chorvátsku:

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / Downdetector.com

Problémy sú rôzneho typu – jedným nejde načítať poštu, iným sa síce pošta zobrazí, no nezobrazia sa prílohy. Niektorí sa sťažujú, že nefungujú ani iné pridružené služby v podobe cloudového úložiska Google Drive.

Poznáte tieto užitočné funkcie Gmailu? 

​ Google o probléme vie a na svojej stránke služby GSuite informuje o narušení služieb:

„Vyšetrujeme hlásenia o problémoch s Gmailom. Čoskoro podáme viac informácií. Používatelia, ktorých sa problém týka, majú prístup do Gmailu, no vidia tu rôzne chyby, vysokú odozvu a/alebo neočakávané správanie služby.“

Podobný odkaz je aj v statuse na Google Drive.

Zatiaľ to vyzerá tak, že Slovensko nepatrí k zasiahnutým oblastiam. Zaznamenali ste nejaký prípadný výpadok? Dajte nám vedieť v komentároch. O vývoji situácie budeme informovať.