Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2018, 00:01

Pozrite si novinky od Lenova: Notebook s dvoma displejmi a vychytávku pre fanúšikov Star Wars

  • Porazili by ste so svetelným mečom Darth Vadera?
  • Ukážeme vám, ako funguje duálny displej na unikátnom Yoga Booku.
  • Pozrite si video priamo z dejiska v Berlíne.

Na výstave IFA 2018 v Berlíne nechýba ani naša redakcia. Hemží sa to tu novinkami a výrobcovia sa predbiehajú, kto predstaví väčšie inovácie. Kým včerajšok bol o Samsungu a jeho prvom komerčne dostupnom 8K televízore, večer patril spoločnosti Lenovo. Tá nám ukázala na svojom podujatí Tech Life hneď niekoľko zariadení. 

Lenovo Yoga Book je unikátny notebook s duálnym displejom. Samotný Yoga Book bol síce uvedený pred dvoma rokmi, no aktuálne na ňom vylepšili práve časť s “virtuálnou klávesnicou”. Tá je totiž súčasťou e-ink displeja, na ktorom môžete zároveň kresliť pomocou stylusu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

​Používateľov poteší vychytávka s poklopkaním po notebooku. Na tento povel sa totiž otvorí. Je to veľmi príjemný patent, ktorý si navyknete používať a na výstave zároveň vyvolal najlepšie ohlasy. Vylepšením prešla aj klávesnica, ktorá poskytuje odozvu, čiže jemné vibrovanie po stlačení klávesov.

​Toto však nebola jediná Yoga, ktorú Lenovo predstavilo. Spoznali sme aj tenučký notebook Lenovo Yoga C930, ktorý disponuje rovnako 360-stupňovým otočným mechanizmom. V ohybnom kĺbe je však dokonca ukrytý reproduktor a aj pri zmene polôh tak zvuk prúdi stále smerom k vám. 

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

​Okrem toho Lenovo vylepšilo aj svoj náhlavný set s rozšírenou realitou určený fanúšikom Star Wars. Sú to okuliare, ku ktorým patrí rukoväť svetelného meča. Po nasadení okuliarov sa z rukoväte pred vašimi očami vysunie svetelný meč. Efekt je neskutočne dobrý!

Pre fanúšikov kultového filmu príde na trh aj replika rukoväte meča záporáka Kyla Rena. Viac sa už dozviete vo videu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN
Za pozvanie na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnosti Samsung.