Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2021, 00:00

Apple má nový patent. Privítali by ste takýto iPhone?

  • Zatiaľ ide len o podaný patent a rendre vyrobené nadšenými fanúšikmi ešte pred časom.
  • Čo je pri tomto type zariadení potrebné domyslieť?
Apple má nový patent. Privítali by ste takýto iPhone?
Zdroj: @ConceptsiPhone

Spoločnosť Apple prináša rok čo rok na trh kvalitné zariadenia určené pre tých najnáročnejších zákazníkov. V rámci smartfónov je však za posledné obdobie až mimoriadne konzervatívna. Nevidíme u nej výrazné experimenty či inovácie.

iPhony sa však stále vynikajúco predávajú, takže sa tento fakt nechystáme nijako špeciálne kritizovať. Ako sa vraví, keď to funguje, nechytaj to. Napriek tomu niet pochýb, že Apple má celý vývojársky tím či dokonca tímy, ktoré sa zaoberajú najšialenejšími novinkami a prinášajú firme mnohé patenty.

Čo z prototypov alebo nápadov nakoniec uzrie svetlo sveta je druhá vec, no firma takéhoto formátu iste aspoň v laboratóriách premýľa nad neuveriteľnými novinkami. Portál iDnes.cz upozorňuje práve na jednu z nich.

Pozrite si zaujímavé koncepty iPhonov, či už so zakrivenými hranami alebo celoskleneným telom, ktoré vznikli v priebehu rokov:

​Tento nápad lieta v ovzduší značky už pár rokov, no podľa portálu sa Applu až v súčasnosti podarilo získať patent u Amerického patentového úradu. Ide o “celosklenený” smartfón, teda telefón, ktoré je celý pokrytý displejom. Portál Dailymail dodáva, že podobný zakrivený displej by mohli mať aj ďalšie zariadenia od Apple, napríklad hodinky.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 48% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.