Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2021, 00:01

Vyskúšali sme nový iPhone: zlepšenia na správnych miestach a pár chybičiek

  • iPhone 13 Pro Max vyzerá takmer totožne ako predchodca. Predsa len prináša dlhoočakávané zlepšenia.
  • Nevyhli sa mu však ani menšie chyby. 

Pre výrobcov smartfónov je čoraz náročnejšie vytvoriť medzigeneračne také dobré zariadenie, aby vás novinky donútili premýšľať nad zmenou. Tému hneď na začiatku zovšeobecníme, pretože to nie je len záležitosťou firmy Apple.

Rovnako i ostatné značky majú čo robiť, aby potenciálnych kupcov presvedčili, že ročné zmeny sú hodné príplatku za novú generáciu telefónu. A len ťažko nás nejaká novinka šokuje. V súčasnosti je totiž situácia taká, že sa vám oplatí meniť telefón až najskôr každé dva roky. Vtedy sú už zmeny citeľnejšie.

Podobné pocity máme opäť z nových iPhonov, kde nás neposadila na zadok asi žiadna predstavená novinka. Avšak výrobca zlepšil množstvo vecí, ktoré robia z jeho novinky iPhone 13 Pro Max telefón, ktorý jednoznačne patrí k špičke rebríčka. Je vynikajúcim pracovným nástrojom a prináša predsa len zopár vlastností, ktoré nás znovu a znovu presviedčajú o jeho kvalitách.

Pozrite si testovacie fotky z iPhon 13 Pro Max:

Známe hrany

Viacero výrobcov sa ženie za tým, aby ich telefón vyzeral každý rok inak, aby boli telefóny odlíšiteľné. Keď za niečo zákazník vysolí vysoký peniaz, nech má pocit, že drží v rukách novinku. Apple však momentálne takmer na milimeter zachoval rozmery predošlých kusov iPhone 12.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Opäť sa stretávame so známymi hranami a uloženie fotoaparátov je typické ešte z iPhonu 11 Pro Max. Či je to plusom alebo mínusom, sa však nejdeme dohadovať. V kuloároch sa totiž traduje príbeh, v ktorom konfrontovali Apple s tým, že ich telefóny vyzerajú stále rovnako.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.