Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2021, 00:01

Porovnali sme telefóny rozdielnych kategórií. Ako fotí mobil za 500 a za 1400 eur?

  • Pozrite si v galérii nižšie porovnávacie fotografie z Huawei Nova 9 a iPhone 13 Pro Max.
  • Prečítajte si aj naše postrehy k jednotlivým kategóriám a plné vysvetlenie, prečo porovnávame telefóny rozdielnych cenových hladín. 
Porovnali sme telefóny rozdielnych kategórií. Ako fotí mobil za 500 a za 1400 eur?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Porovnali iPhone 13 Pro Max a Huawei Nova 9. Zošaleli sme? Porovnávať dva smartfóny s cenovým rozdielom presne 870 eur je predsa scestné. Samozrejme, s tým treba súhlasiť. Porovnávať by sme mali rovnocenné zariadenia. 

Je totiž logické, že iPhone 13 Pro Max za cenu 1369 eur v nami testovanej 256 GB pamäťovej verzii bude mať úplne iné vlastnosti, ako telefón Huawei Nova 9 za 499 eur. Prečo sa teda v našom porovnávacom teste ocitli vedľa seba? 

Pointa je v tom, aby mal čitateľ aspoň približnú predstavu o tom, čo dokážu telefóny v týchto cenových kategóriách. V recenziách zariadení vždy zverejňujeme fotografie z daných mobilov v samostatnej galérii. Problém však je, že čitateľ nemá k tomu kontext. Vidí jednoducho pekné fotky, avšak netuší, ako by si v danej situácii počínal iný smartfón. 

Pozrite si samotné testovacie fotografie v galérii:

​Zaujímavosťou pritom je, že o smartfónoch za približne 500 eur sa zvykne hovoriť, že sú to už naozaj dobré telefóny s rýchlymi procesormi, veľmi dobrými fotoaparátmi, kvalitnými displejmi a viacerými zaujímavými vlastnosťami. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.