Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2021, 00:01

Delí spoločnosť. Telefón, ktorý jedni zatracujú a iných fascinuje

Recenzia ultra moderného skladacieho telefónu Samsung Galaxy Z Fold 3.

Samsung Galaxy Z Fold 3 si nekúpi každý. A každý po ňom ani netúži. Vznikol jednoducho ako alternatíva pre tých, ktorých už nudia bežné telefóny. Samsung si skrátka povedal, že ide s jednou celou líniou naplno do odvetvia skladacích telefónov. Chce inovovať a pokúsiť sa zaujať. Hoci sa nám telefón subjektívne páči, objektívne dokážeme chápať i nevýhody, ktoré prináša.

Dizajn

Každý, kto chytí tento telefón do rúk skonštatuje, že Z Fold 3 je naozaj ťažký a hrubý. Je to tak, skutočne ho tvoria akoby dva smartfóny na sebe. Zariadenie má tak v zloženom stave hrúbku až 1,6 centimetra.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Avšak, keď ho rozložíte, v rukách zaraz držíte veľmi príjemný, štíhly a ľahučký tablet s hrúbkou len 6,4 milimetra. Na Z Fold 3 sa tak dá pozerať viacerými spôsobmi. Hrubý a ťažký smartfón, alebo ľahký a skladný tablet, ktorý navyše dokáže zmenšiť veľkosť.

Prednú stranu tvorí displej, ktorý je mimoriadne úzky. Nevýhodou tak je písať na ňom dlhšie správy, najmä, ak máte väčšie prsty. Na druhej strane, ak potrebujete telefón ovládať jednou rukou, vďaka tejto štíhlosti perfektne dočiahnete palcom na všetky tlačidlá klávesnice.

Pozrite si, ako fotí telefón Samsung Galaxy Z Fold 3:

​Po roztvorení vás vo vnútri privíta veľká obrazovka, v strede ktorej je jemná vlnovka. Tá je viditeľná z rôznych uhlov vďaka odrazu svetla. Keď sa však na ňu pozerá používateľ klasicky z prednej časti a listuje obsahom, absolútne ju nevníma. Oba displeje majú až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, ktorá sa stala veľkou vlajkových lodí. Stará sa o plynulé listovanie obsahu a obraz pri nej menej seká.

Ohybný mechanizmus

Kúzlo tohto telefón má na svedomí okrem skladacieho displeja ešte jeden komponent. Je to ohybný mechanizmus, teda masívny pánt v strednej časti. Ten prešiel oproti predchodcovi pár zlepšeniami. Veľmi príjemne sa otvára, udrží veľké množstvo polôh a výrobca ho tentoraz obohatil o ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje vniknutiu vody do jeho útrob.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.