Gáborík strelil dva góly a premenil nájazd

06.03.2015, 07:08

Slovenský hokejista Marián Gáborík bol ústrednou postavou v zápase zámorskej NHL medzi jeho LA Kings a Montrealom. Tridsaťtriročný útočník najprv po piatich minútach otvoril skóre stretnutia a 45 sekúnd pred koncom strelil druhý gól, čím vyrovnal na 3:3 a zariadil predĺženie. O víťazovi rozhodli napokon až samostatné nájazdy, v ktorých Gaborík premenil hneď prvý pokus "kráľov". Víťazný presný zásah si však pripísal Anže Kopitar a Los Angeles triumfovalo 4:3 pp a sn.

Svoj desiaty gól v tejto sezóne strelil útočník Toronta Richard Pánik. Dvadsaťštyriročný reprezentanta sa v zápase proti Tampe Bay presadil v záverečných minútach a uzavrel tým skóre duelu na konečných 2:4 z pohľadu Maple Leafs.

Darilo sa NY Islanders, ktoré aj vďaka 28 úspešným zákrokom slovenského brankára Jaroslava Haláka, triumfovalo nad Nashvillom 4:3. Obranca Ľubomír Višňovský si pri prvom góle "ostrovanov" pripísal asistenciu.

výsledky:

Boston - Calgary 3:4 pp a sn, Philadelphia - St. Louis 3:1, Washington - Minnesota 1:2, Florida - Dallas 3:4 pp a sn, Tampa Bay - Toronto 4:2 (za hostí PÁNIK 1+0), Nashville - NY Islanders 3:4, Arizona - Vancouver 3:2 pp a sn, Los Angeles - Montreal 4:3 pp a sn (za domácich GÁBORÍK 2+0)

01 - Modified: 2007-04-02 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Anketa hn
01 - Modified: 2024-05-05 18:49:04 - Feat.: - Title: Kanada vyhrala finále nad USA, titul oslavuje po troch rokoch 02 - Modified: 2024-05-05 18:20:58 - Feat.: - Title: Slovenský obranca Radivojevič sa dostal do All Star tímu Majstrovstiev sveta v hokeji 03 - Modified: 2024-05-05 13:41:20 - Feat.: - Title: Mladí Slováci vzdorovali silným Švédom 49 minút, potom sa im medailový sen rozplynul 04 - Modified: 2024-05-05 12:44:03 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Veľké zmeny pred posledným prípravným zápasom. Prichádza enkláva z Česka 05 - Modified: 2024-05-04 14:10:35 - Feat.: - Title: Mladí Slováci to na finále nedotiahli, podľahli Američanom. Čaká ich zápas o bronz
06. máj 2024 08:59