Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2019, 11:00

"Chudáci" z Hry o tróny. Zarábajú ešte menej ako herci z konkurenčných seriálov

Vôbec najvyššiu sumu za jednu epizódu dostal herec Charlie Sheen.

"Chudáci" z Hry o tróny. Zarábajú ešte menej ako herci z konkurenčných seriálov
Zdroj: HBO/Helen Sloanová

Herci z najsledovanejšieho seriálu súčasnosti inkasovali za roly možno menej, než by sa dalo čakať. Pri konkurenčných seriáloch často padajú väčšie sumy. Na najzárobkovejšie seriálové úlohy v histórii televízie však nesiaha ani konkurencia. Posledná séria Hry o tróny sa dočká premiéry 14. apríla.

Kit Harrington (Jon Snow), Emilia Clarkeová (Daenerys Targaryenová), Lena Headeyová (Cersei Lannisterová), Peter Dinklage (Tyrion Lannister) a Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister) brali každý za jednu epizódu poslednej série Hry o tróny pol milióna dolárov (zhruba 446-tisíc eur), uvádzajú Lidovky.

Napríklad Sophie Turnerová (Sansa Stark) alebo Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) dostali ešte menej, 175-tisíc dolárov za epizódu (zhruba 156-tisíc eur). "Kit dostáva viac ako ja, ale aj viac účinkuje v rámci príbehu. V poslednej sérii musel absolvovať asi sedemdesiat šialených nočných nakrúcaní. Ja som ich toľko ani zďaleka nemala. Povedala som mu, že si tie peniaze môže s radosťou nechať," oznámila v rozhovore pre Harpers Bazaar Turnerová.

Chudáci z Hry o tróny

Herec Norman Reedus, predstaviteľ Daryla Dixona zo seriálu The Walking Dead, za jednu jedinú epizódu inkasuje celý milión dolárov (890-tisíc eur). Rovnakú čiastku dostáva aj Elisabeth Mossová (Offred) zo seriálu Príbeh služobnice alebo Jim Parsons (Sheldon) z Teórie veľkého tresku.

Parsons z toho vychádza zďaleka najlepšie, pretože jeden diel obľúbeného sitcomu má iba okolo dvadsať minút.

Najväčšiu zmenu platov pocítili herci zo seriálu Priatelia. Počas prvej série (1994) dostávali "len" 22,5 tisíca dolárov (20-tisíc eur) za diel. V posledných dvoch sériách: deviatej a desiatej (2002 a 2003), už to bol milión (890-tisíc eur).

Najväčším seriálovým boháčom bol Ray Romano

Keď k tomu pripočítame infláciu, bolo by to dnes v prepočte 1,2 milióna eur. Z Jennifer Anistonovej, Lisy Kudrowovej a Courteney Coxovej sa tak stali najlepšie platené herečky tej doby.

Vôbec najvyššiu sumu za jednu jedinú epizódu dostal herec Charlie Sheen. Za rolu Charlieho v sitcome Dva a pol chlapa dostával 1,8 milióna dolárov (1,6 milióna eur). S dnešnou infláciou by to bolo v prepočte 1,8 milióna eur.

Keď však vezmeme do úvahy hlavne infláciu, tak najväčším seriálovým boháčom bol herec Ray Romano, predstaviteľ Raymonda Baroneho zo sitcomu Raymonda má každý rád. Medzi rokmi 2003 až 2005 dostával za diel 1,7 miliónov dolárov (1,5 milióna eur). S dnešnou infláciou by to bolo v prepočte zhruba 1,9 milióna eur.

Ticketportal.sk