Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2016, 16:00

Svet sa zahalil do fialovej. A hudba Princea sa okamžite stala najpredávanejšou

Svet sa zahalil do fialovej. A hudba Princea sa okamžite stala najpredávanejšou
Zdroj: Reuters

Len štyridsaťpäť minút od včerajších prvých správ o úmrtí speváka Princea trvalo, kým sa jeho album najväčších hitov s názvom The Very Best of Prince stal najpredávanejším v obchode iTunes. A reakcie a kondolencie od kolegov i fanúšikov z celého sveta zaplavili internet.

Na vysokých pozíciách v predajnosti sa objavil tiež soundtrack k filmu Purple Rain alebo Princeov album The Hits / The B-Sides. Ostatne nič iného fanúšikom neostávalo - legendárny hudobník svoju hudbu neposkytol streamovacím službám, takže internetový nákup jednotlivých piesní alebo albumov je najľahšou možnosťou, ako jeho tvorbu získať.   

Princeova smrť vyvolala smútok jeho fanúšikov, ktorí sa následne zišli pred jeho štúdiom v Minneapolise i v centre tohto i ďalších amerických miest. V mnohých tanečných kluboch sa konali celonočné párty s Princeovou hudbou, jednej takej sa zúčastnil aj režisér Spike Lee. Mnoho ľudí sa k spevákovej nečakanej smrti vyjadruje aj prostredníctvom statusov na sociálnych sieťach. Mnohé budovy a mosty v USA boli na Princeovu pamiatku v noci nadnes nasvietené na purpurovo. S poctou zosnulému spevákovi prišla aj hudobná televízia MTV, ktorá na jeden deň zmení svoje logo. V narážke na album Purple Rain ho tiež sfarbí do fialova.
     

Ticketportal.sk