25.01.2016, 15:04

HN magazín v kancelárii biznismenov. Boli sme u šéfky Profesie

Hneď ako vojdete, je vám jasné, že túto kanceláriu obýva žena. „Nábytok máme rovnaký v celej firme, ale farby stien či doplnkov som si vyberala sama,“ priznáva šéfka Profesie, keď sa usádzame v svetlých priestoroch. No nie je to len farebnosť, ale aj množstvo kvetov, ktoré napovedajú ženskú ruku. „I keď tých kvetov by som si tu vedela predstaviť aj viac a napríklad aj veľké akvárium,“ uvažuje nahlas Ivana Molnárová, výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia.sk, ktorú sme s HN magazínom navštívili v rubrike V kancelárii.
Miestnosti dominuje rozsiahly stôl s pomerne bohatou „zbierkou“ počítačov. „Mám tri - dva tu v  práci a jeden doma. Vlastne v robote mám ešte aj tento starý, ale ten už nepoužívam,“ ukazuje. Dôvod je prostý – jej obľúbený s logom nahryznutého jablka si totiž nerozumie s niektorými druhmi účtovných programov či daňovým úradom. Na tie teda používa „klasiku“.

Ďalšou dominantou je veľká tabuľa ovešaná číslami, medailami a ďalšími spomienkami na obľúbenú voľnočasovú aktivitu usmievavej manažérky. Ako hovorí, s  behom začala ako prvá vo firme a postupne sa jej podarilo „nakaziť“ aj ďalších kolegov. „Dnes máme postavený už aj bežecký tím Profesie, boli sme napríklad na Behu od Tatier k  Dunaju, Vltava Rune, teraz sa chystáme na Štefánik Trail,“ vyratúva. „Na tabuli mám také moje osobné méty, trebárs keď som odbehla prvý polmaratón alebo ďalšie pre mňa zlomové či podstatné udalosti.“
 


Fotky a zase fotky
„Fotografie sú dôležitou súčasťou mojej kancelárie, pripomínajú mi kolegov či udalosti, ktoré nás posúvali vpred. Je to vždy milá spomienka. Zvláštny vzťah mám najmä k  tej v  tvare telefónu s portrétmi kolegov, ktorú mi dali urobiť na okrúhle narodeniny. Jednak preto, že som Apple nadšenec, ale aj kvôli tomu, že ich tam mám všetkých pohromade. Dokonca aj tých, ktorí už u nás nepracujú.
 


Nový HN magazín je každý piatok vložený v HN. Hľadajte Hospodárske noviny vo svojom stánku alebo nákupnom centre po celý víkend. Sledujte nás aj na Facebooku.


 

Zvláštnu symboliku má pre mňa aj fotografia malého afrického chlapca, ktorú nám na 15. výročie venoval fotograf Tomáš Halász. Pretože si myslím, že tiež pomáhame ľuďom, ktorí sú v núdzi. Lebo aj z prieskumov vyplýva, že strata zamestnania je po úmrtí partnera druhým najstresujúcejším faktorom.“
 

U Ivany Molnárovej. Snímka: HN/Marek Kmeť