12.07.2017, 12:55

Odlomila sa kryha vážiaca bilión ton. Je takmer trikrát väčšia ako celý Bratislavský kraj

Larsen C
Zdroj: Reuters

Aktuálne satelitné snímky potvrdili, že od ľadovej plochy Antarktídy sa oddelila gigantická kryha s rozlohou 5 800 štvorcových kilometrov a váži jeden bilión ton, píše BusinessInsider.com. Prvé známky hroziaceho odlomenia sa objavili vlani v decembri. O vzniku rekordnej kryhy informovala agentúra AFP s odvolaním sa na správy výskumníkov.

Kryha sa odlomila medzi pondelkom a stredou. "Ide o veľkú udalosť najmä kvôli rozmerom kryhy, ktorá teraz driftuje preč od pobrežia Antarktídy," oznámila webu The Guardian Anna Hoggová z univerzity v britskom Leedse.

Kryha sa odlomila od šelfového ľadovca Larsen C, ktorý má hrúbku asi 350 metrov a nachádza sa v západnej Antarktíde. Vedci sledovali nepriaznivý vývoj mnoho rokov. Obavy vzrástli v roku 1995, kedy sa od Antarktídy oddelil príkrov Larsen A. O sedem rokov neskôr postihol rovnaký osud Larsen B (podrobne na stránkach NASA).

Trhlina pri ľadovci Larsen C sa začala podľa výskumníkov prudko zväčšovať v decembri minulého roka. Len za niekoľko týždňov sa predĺžila o osemnásť kilometrov, ukazujú snímky NASA.

V januári bola prasklina dlhá 80 kilometrov a na mieste ju držalo iba 20 kilometrov ľadu. Vedci upozorňujú, že neexistujú dôkazy, ktoré by spájali odlomenie kryhy so zmenou klímy. Teraz bádajú, aký vplyv bude mať odtrhnutie na zvyšok ľadového príkrovu v oblasti.

Vôbec najväčšia kryha v histórii dostala označenie B-15. Od najväčšieho šelfu v Antarktíde sa oddelila v marci 2000. Na dĺžku merala 295 kilometrov, na šírku 37 kilometrov. Zaujímala plochu jedenásť tisíc štvorcových kilometrov. 

Postupom rokov sa kryha rozpadla na niekoľko častí. Niektoré odplávali stovky kilometrov od miesta oddelenia (na trasu sa môžete pozrieť tu). Pozostatky kedysi najväčšej kryhy v mori plávali ešte v roku 2015, ako ukázali snímky NASA.

Pozrite sa na fotografie z januára tohto roku, na ktorých je vidieť prasklinu pozdĺž pozdĺž šelfového ľadovca Larsen C:

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.